Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 3:2 Пирин при визитата си в Благоевград в среща от 16-ия кръг на efbet Лига. “Смърфовете” изиграха силен мач и въпреки многото пропуски успяха да направят обрат и да спечелят важни три точки.

Головете за пловдивчани бяха дело на Георги Минчев (58,62,88), който заби хеттрик, докато за благоевградчани се разписаха Станислав Костов (29) и Станислав Манолев (90).

След тази победа черно-белите се изкачиха до 6-ата позиция с актив от 23 точки, докато Пирин остава предпоследен с 12 пункта.

В първите минути на двубоя играта бе равностойна, като до интересени положения не се стигна.

В 18-ата минута “смърфовете” изпуснаха невероятен шанс. Бирсент Карагарен бе изведен сам срещу Ник Хегелман, а до него бе и съотборникът му Минчев. По всичко изглеждаше, че това ще бъде гол за пловдивчани, но при опита на Карагарен да намери Минчев пасът му бе дълъг и черно-белите пропиляха 100 % шанс за гол.

ГОЛ! Пирин открива резултата чрез Станислав Костов в 29-ата минута! Костов отне топката от Умарбаев, напредна и отправи удар, който беше блокиран от Биков. Нападателят обаче се ориентира най-добре, след като защитниците в черно-бяло не разбраха какво се случва и със силен шут от десетина метра не остави шансове на Рейдър.

В 42-ата минута Лукас Салинас проби през центъра на терена и стреля, но топката се отби в Бодуров и бе лесно уловена от Хегелман.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха при гол аванс за домакините.

В 50-ата минута Карачанаков изпълни пряк свободен удар по страхотен начин, като изненада Лукас Рейдър, но топката срещна страничната греда.

В 53-ата минута отново Карачанаков се озова на добра позиция. Крилото на благоевградчани финтира Гомис, след което пробва технично да прехвърли Рейдър, но стражът на “смърфовете” улови.

ГООООЛ! В 58-ата минута Георги Минчев възстанови равенството!
​Умарбаев получи топка от Томашевич пред наказателното поле и центрира мигновено, а там Минчев успя да изпревари Бодуров и насочи топката в левия ъгъл за 1:1.

ГООООЛ! Георги Минчев реализира втори гол във вратата на Пирин в 62-ата минута!
Пловдивчани осъществиха пълен обрат. Янчев изведе Димитър Илиев отдясно, а капитанът на Локо центрира остро за Минчев, който стреля с едно докосване от 6-7 метра прати топката в мрежата на Хегелман – 1:2.

В 69-ата минута Минчев едва не реализира хеттрик във вратата на домакините. Умарбаев центрира от ъглов удар, където нападателят на черно-белите се извиси и стреля с глава, но този път Хегелман отрази.

В 79-ата минута Дяков проби по много добър начин, след което качи топката на главата на Костов, който стреля, но покрай вратата на Рейдър.

ГООООЛ! Георги Минчев реализира хеттрик в 88-ата минута!
Карагарен проби отдясно, навлезе в наказателното поле и след леко съприкосновение с Иван Тасев падна на тревата. Главният рефер Никола Попов прецени, че това е достатъчно, за да отсъди дузпа. Митко Илиев даде възможност на Георги Минчев да оформи своя хеттрик от бялата точка и нападателят с безупречен удар в средата на вратата вкара за 1:3.

ГОЛ! В 90-ата минута Станислав Манолев бе точен от дузпа и намали изоставането на Пирин!
Гомис фаулира връхлитащия в наказателното поле Тасев. Попов отново беше категоричен – дузпа за домакините. Зад топката застана Манолев, който с удар в левия ъгъл не сбърка.

До края на срещата не паднаха повече голове и пловдивчани се поздравиха със заслужен успех.

Пирин: 12. Ник Хегелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев

Старши треньор: Уорън Фийни

Локомотив: 71. Лукас Рейдър, 2. Олексий Биков, 5, Мартин Паскалев, 3. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 39. Первиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 10 Георги Минчев

Старши треньор: Александър Тунчев