Отборът на Ботев (Пловдив) продължава да губи мач след мач след като допусна четвърто поредно поражение в Първа лига след загуба с 2:0 от Локомотив (София) на стадиона в квартал “Надежда”.

“Жълто-черните” имаха някои силни периоди, но днес и късметът не ги покри, което доведе до нова загуба. Головете за столичани вкараха Димитър Митков (50) и Илия Димитров (84).

Така въпреки смяната на треньорския пост “жълто-черните” се намират твърдо на последната позиция без спечелена точка, а напрежението в клуба продължава да расте.

В началните минути на двубоя домакините опитаха да наложат контрол върху топката, но до интересни ситуации не с стигна.

В 7-ата минута Димо Бакалов получи топка малко пред наказателното поле, след което пробва удар, но много неточно.

Минута по-късно след центриране от ъглов удар, топката стигна до Мики Орачев, който стреля много добре, но бранител на жълто-черните блокира топката.

В 22-ата минута се откри много добър шанс пред пловдивчани. Мертенс напредна много добре през центъра и стреля от далечна дистанция, но Александър Любенов се отличи със страхотна намеса.

В 27-ата минута гостите в “жълто-черно” останаха с човек по-малко. Джеймс Ето’о влезе много грубо в краката на футболист на Локо София, а след преразглеждане с ВАР главният съдия му посочи съблекалнята.

В следващите минути канарите опитаха да изнесат играта в предни позиции, въпреки че бяха с човек по-малко.

В 40-ата минута попадение на Мохамед Брахими бе отменено заради засада. След центриране в наказателното поле, Виктор Генев отклони топката към Брахими, който я прати в мрежата. След преразглеждане с ВАР голът не бе зачетен.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

ГОЛ! В 50-ата минута Димитър Митков откри резултата в полза на домакините!
Франка изведе Мики Орачев отдясно по нападението на столичани, който пусна остър пас в наказателното поле, където Митко засече във вратата на Ханкич – 1:0.

В 60-ата минута Симеон Славчев подаде надясно към Селсо Рапосо, който центрира добре към Франка. Нападателят на Локомотив надскочи защитника на гостите и успя да играе с глава, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб.

Малко по-късно отново бърза атака на домакините остави Франка на добра позиция, но Ханкич успя да избие шутът му.

В 65-ата минута Ханкич отново трябваше да се намесва решаващо след изстрел от дистанция.

В следващите минути домакините бяха много по-опасния отбор, но топката така и не попадаше във вратата на Ханкич.

ГОЛ! В 84-ата минута Илия Димитров удвои аванса на “червено-черните”!
Бърза атака на столичани изведе Селсо Рапосо по левия фланг, който центрира към младия Илия Димитров, който отблизо матира Ханкич – 2:0.

До края на срещата резултата не се промени и Ботев записа нова загуба.

Снимка: Sportal.bg

Локо: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 89. Матеус Дуарте, 4. Мики Орачев, 21. Камен Хаджиев, 26. Красимир Милошев, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев, 70. Димо Бакалов, 45. Димитър Митков, 11. Франка

Старши треньор: Станислав Генчев

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 4. Виктор Генев, 18. Самюел Супрайен, 44. Роберто Пунчец, 3. Па Конате, 22. Реда Рабей, 6. Дилан Мертенс, 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето’о, 10. Емануел Току, 7. Мохамед Брахими

Старши треньор: Артур Ованисян