Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши 0:0 при визитата си на Локомотив (София) в “Надежда” в среща от шестия кръг на Първа лига. “Смърфовете” за пореден мач не завършиха в пълен състав, след като Александър Василев бе изгонен.

След този двубой възпитаниците на Александър Томаш остнаха в подножнието на върха след като делят 2-ото място с ЦСКА-София с актив от 13 пункта. Временен лидер остава отборът на ЦСКА 1948.

В 5-ата минута на двубоя Евандро получи топка в наказателното поле, след което нагласи топката си на силния ляв крак, но ударът му премина малко в страни от целта.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, като и двата отбора опитваха атаки, но без особен успех.

В 15-ата минута хубава атака на “смърфовете” завърши с подаване на Димитър Илиев към Преслав Боруков, който отправи много добър изстрел към Александър Любенов, но стражът изби в ъглов удар.

В 25-ата минута след късо изпълнение на ъглов удар Карагарен изпрати топка в наказателното поле, където Боруков нанесе изстрел с глава, но неточно.

В 32-ата минута Динко Хоркаш направи невероятно спасяване, след удар с глава на Алан Диас.

Постепенно темпото на игра спадна и двата отбора заиграха много пестеливо и предпазливо.

В 43-ата минута Боруков пак се извиси след ъглов удар, но не намери очертанията на вратата на домакините.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 50-ата минута Карагарен получи топка в наказателното поле, след което премина през трима играчи в “червено-черно” и стреля, но право в ръцете на Любенов.

В 57-ата минута Евандро опита силен удар от дъгата на наказателното поле, но Любенов внимаваше и улови.

В 62-ата минута Бабакар Дион намери по прекрасен начин Евандро на далечната греда, който напълно необезпокоява стреля от близко разстояние, но от външната страна на мрежата.

В 68-ата минута пловдивчани останаха с човек по-малко. След ново грубо нарушение Александър Василев получи втори жълт картон, съответно и червен.

Четири минути по-късно пловдивчани бяха близо до откриването на резултата. Карагарен отново получи топка пред наказателното поле, след което отправи много хубав удар, но отново Любенов се оказа последна преграда пред гола.

До края на срещата пловдивчани бяха по активният отбор въпреки че бяха с 10 човека, но гол не падна и железничарското дерби остана без победител.

Снимка: Startphoto.bg

Локо Сф: Александър Любенов, Камен Хаджиев, Ивайло Найденов, Алан Диас, Красимир Милошев, Матеус Роча, Селсо Рапосо, Антонио Вутов, Симеон Славчев, Димитър Митков, Карлос Фреирес

Старши треньор: Станислав Генчев

Локо Пд: Динко Хоркаш, Александър Василев, Райън Бидунга, Луан Да Силва, Матеус Да Силва, Димитър Илиев , Милош Петрович, Георги Каракашев, Бирсент Карагарен, Преслав Боруков, Евандро