Отборът на Ботев (Пловдив) завърши 1:1 при визитата си на Локомотив (София) в среща от 13-ия кръг в efbet Лига. Двата отбора създадоха куп положения, но голове така и не паднаха.

Столичните железничари могат да съжаляват малко повече, че не се поздравиха с 3-те точки, след като нацелиха и греда през първото полувреме.

След този двубой Ботев сдаде 3-то място и вече е четвърти с 22 точки, докато Локомотив София е 8-ми с 14 пункта.

В 4-ата минута на мача се откри и първата добра възможност за гол. Тя бе за гостите от Пловдив, след като Емануел Току матира със страхотен пас отбраната на червено-черните, а Маркиньос стреля мигновено, но Любенов се справи.

В 10-ата минута Пинсон центрира топка от ъглов удар в наказателното поле на “канарчетата”, където Александър Александров напълно непокрит от точката за изпълнение на дузпа стреля, но покрай целта.

Минута по-късно домакините изпуснаха нова добра възможност. Виржил Пинсон получи топка в наказателното поле, след което оклони за Октавио, който стреля веднага, но Аргилашки отрази.

В 14-ата минута жълто-черните можеха да открият резултата, но Маркиньос пропусна. След грешка на стража Александър Любенов, топката попадна в Бароан, който подаде на Маркиньос, но останал очи в очи с вратаря на столичните железничари, бразилецът стреля в него.

В 16-ата минута гостите пропуснаха ново положение. Бароан технично преодоля на фланга Мики Орачев и пусна по земя към Маркиньос, който обаче отново не намери верния път към вратата на Локомотив Сф.

В 26-ата минута Реда Рабей пробва по нестандартен начин да преодолее Любенов, опитвайки да го прехвърли, но стражът внимаваше и улови.

Минута по-късно гредата спаси Ботев от гол. Пореден отличен пробив на Селсо Рапосо отдясно завърши с хитър пас зад защитата на гостите, където дебнеше Октавио. Ударът му обаче срещна напечната греда на вратата на пловдивчани.

В 33-ата минута Александър Александров получи топка на около 25-27 метра от вратата на Аргилашки. Халфът пробва много красив и силен удар, но топката премина с малко над напречния стълб на Аргилашки.

В 45-ата минута Тодор Неделев изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, но Любенов внимаваше и отрази.

До края на полувремето голове не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 50-ата минута Пинсон стреля силно, но Аргилашки отрази.

Минута по-късно домакините изпуснаха изключителна възможност да поведат в резултата. Страхотна комбинация в черно-черно завърши с пас на Пинсон към Александров, който останал очи в очи с Аргилашки, опита прехвърлящ удар, но стражът на “канарчетата” спаси.

В 64-ата минута Рапосо изведе Александров очи в очи с Аргилашки, но отново халфът се провали в опита си да преодолее стража на жълто-черните.

В 67-ата минута Неделев получи добра топка на границата на наказателното поле, след което отправи хубав изстрел, но Любенов внимаваше и изби в ъглов удар.

В 69-ата минута Димитър Тонев стреля с глава след центриране от ъглов удар, но топката излезе в аут.

В 79-ата минута Пинсон отново бе неуловим за защитата на гостите и отправи техничен шут по диагонала, който обаче излезе в аут.

До края на срещата голове така и не паднаха и двата тима поделиха точките.

Снимка: gong.bg

Локо: Александър Любенов, Даниел Рапосо, Георгиос Катсикас, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Божидар Кацаров, Красимир Милошев, Владимир Семерджиев, Александър Александров, Виржил Пинсон, Октавио Мерло

Старши треньор: Иван Колев

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабеѝ, Кевин Янсон