Отборът на Локомотив (Пловдив) успя да се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България след изключително труден успех с 4:3 като гост на третодивизионния Загорец (Нова Загора) след продължения.

Новозагорци се оказаха изключително трудно препятствие за пловдивчани, като накараха носителя на Купата да трепери в последните секунди на редовното време.

Головете за “смърфовете” реализираха Димитър Илиев (24 д.), автогол на Явор Иванов (30), Парвиз Умарбаев (99) и Кенан Муслимович (111), докато за домакините с хетрик се отчете резервата Пламен Иванов (20,87,114).

Така, “черно-белите” продължават със защитата на трофея, но със сигурност има от какво да са недоволни след днешния успех, докато Загорец може да се гордее от своето представяне.

В 4-ата минута Момчил Цветанов получи топка на левия фланг след което центрира в наказателното поле, където Кристиан Илич оставен непокрит стреля, но в страни от целта.

В 14-ата минута Пулиезе намери капитана Димитър Илиев, който шутира от далечна дистанция, но топката премина малко над напречния стълб.

В 15-ата минута отново Илиев стреля, но вратарят на домакините се справи и изби в ъглов удар.

В 17-ата минута Илиев изведе Кристиан Илич на добра позиция, но ударът на полузащитника мина високо над вратата.

Първата възможност за новозагорци се откри в 19-ата минута, когато Денислав Атанасов получи добър извеждащ пас. Той обаче се забави и топката бе избита в ъглов удар.

ГОЛ! Загорец шокира Локомотив в 20-ата минута след гол на резервата Пламен Иванов!
След изпълнение на ъглов удар влезлият като резерва Пламен Иванов се извиси най-високо и заби топката покрай плонжа на Илко Пиргов за 1:0.

ГОООЛ! “Смърфовете” бързо възстановяват равенството след гол от дузпа на Димитър Илиев в 24-ата минута!
Радостта на тима от Нова Загора продължи обаче само 3 минути. В 23-та минута беше отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле, след удар на Карагарен. Димитър Илиев застана зад топката и не сбърка за 1:1.

ГОООЛ! Локомотив направи пълен обрат в 30-ата минута след автогол на Явор Иванов!
След ъглов удар двойката централни защитници на домакините Добромир Димитров и Явор Иванов не се разбраха, топката рикошира в главата на последния и влетя във вратата на Загорец за 1:2.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и “смърфовете” се отеглиха на почивка с гол аванс.

В 50-ата минута Кристиан Илич опита изстрел след индивидуален рейт в 50-та минута, но топката не затрудни стража на домакините.

В 61-ата минута удар на Кенан Муслимович мина много в страни от целта.

В 64-ата минута след центриране на Момчил Цветанов Лукас Масоеро стреля с глава, но неточно.

В 77-ата минута Момчил Цветанов пусна пас към Муслимович. Полузащитникът се освободи по много добър начин от бранител на новозагорци след което отправи хубав изстрел, който обаче бе спасен от стража на домакините.

В 81-ата минута Георги Минчев стреля от фаул, но стражът на Загорец отново спаси.

ГОЛ! Загорец не се предава и успя да изравни резултата в 87-ата минута чрез Пламен Иванов!
Защитата на “смърфовете” позволи на Милен Митев да стреля към вратата на Илко Пиргов. Топката се отби в напречната греда, а след това никой не проследи Иванов, който от метър разстояние до голлинията прати топката в мрежата.

Край на редовното време, следват продължения!

В 96-ата минута Валентино Пулиезе стреля, но стражът на Загорец отново се справи.

ГООЛ! Умарбаев отново извежда Локомотив напред в резултата в 99-ата минута!
Димитър Илиев овладя топката в наказателното поле, някак успя да задържи между трима, след което отклони към Умарбаев. Таджикът намери коридор, през който да шутира с левия си крак, а Иван Стоянов нямаше видимост и не успя да реагира.

В 104-ата минута Николай Николаев центрира прекрасно в наказателното поле към Кенан Муслимович, но последният стреля в напречния стълб от няколко метра.

ГООЛ! Кенан Муслимович заби четвърто попадение във вратата на новозагорци в 111-ата минута!
Нападателят преодоля стража Иван Стоянов с техничен удар извън наказателното поле, насочен в далечния ъгъл.

ГОЛ! В 114-ата минута Пламен Иванов оформи своя хетрик, намалявайки изоставането на Загорец на само един гол!
Драмата обаче не приключи и в 114-ата минута Гомис направи глупаво нарушение в наказателното поле, задържайки футболист на съперника. Бранителят получи жълт картон, а домакините – дузпа, която Пламен Иванов превърна в гол. Нападателят оформи своя хеттрик, пращайки Илко Пиргов в обратния ъгъл.

До края на двубоя нямаше повече голове и Локомотив с голяма мъка успя да се класира за 1/8 финалите на турнира.

Загорец: Евгени Караманов (к), Георги Георгиев, Денислав Атанасов, Димитър Видев, Добромир Димитров, Ивелин Иванов, Коста Янев, Иван Иванов, Милен Митев, Явор Иванов, Николай Янков

Старши треньор: Адриан Павлев

Локо: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Валентино Пулиезе, Петър Витанов, Момчил Цветанов, Филип Михалевич, Кристиан Илич, Димитър Илиев (к), Бирсент Карагарен