СНИМКИ И ВИДЕО: Биеш първия, правиш хикс с последния! Just Локо things…

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна голяма издънка при домакинството си на Етър, завършвайки 1:1 в първи мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Голът за “черно-белите” реализира Георги Минчев (42), докато за “болярите” попадението реализира Пламен Крачунов (70).

Гостите пък доиграха мача и с човек по-малко след червен картон на Здравко Илиев в 82-ата минута.

“Смърфовете” пък изпуснаха много добра възможност да изпреварят ЦСКА-София в класирането и да си върнат втората позиция. След този двубой пловдивчани остават трети с 38 точки, а великотърновци са последни с 13 пункта.

Първите минути на срещата бяха спокойни и до интересни положения пред една от двете врати не се стигна.

В 10-ата минута много неприятна новина сполетя домакините. Титулярният страж Мартин Луков получи травма и бе принудително заменен от Илко Пиргов.

В следващите минути Локомотив продължи да владее инициативата на терена, но опасностите пред вратата на Христо Иванов липсваха.

В 24-ата минута страхотна атака на домакините, която премина през Карагарен, Салинас и Умарбаев, завърши с пас на крилото на “черно-белите” към капитана Илиев, който с много прецизен удар нацели десния страничен стълб на Иванов.

В 29-ата минута Малембана пробва късмета си от пряк свободен удар, но топката попадна право в стража на “болярите”.

В 40-ата минута нова добра атака на домакините завърши с хубав пас на Карагарен в наказателното поле. Там Димитър Илиев овладя добре и стреля, но защитник на Етър успя да блокира изстрела.

ГОООЛ! Локомотив открива резултата в 42-ата минута след гол на Георги Минчев.
Бирсент Карагарен центрира топката в наказателното поле на Етър за Георги Минчев. Нападателят на “смърфовете” отскочи и отправи много силен удар с глава. Христо Иванов тръгна да хваща топката, но се подхлъзна и тя влетя във вратата му за 1:0.

В продължението на първата част “смърфовете” можеха да реализират и втори гол. Карагарен напредна добре по десния фланг, след което извади топката на крака на Момчил Цветанов, който обаче стреля много неточно.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за пловдивчани.

В 58-ата минута Умарбаев центрира от ъглов удар на близката греда, където Лукас Масоеро отклони топката, но Георги Минчев не успя да завърши във вратата.

В 62-ата минута Симеон Мечев центрира от ъглов удар на далечната греда за Венелин Филипов. Бранителят бе оставен непокрит и отправи удар с глава, но топката се отби в десния страничен стълб на Пиргов и излезе аут.

В 65-ата минута нова хубава атака премина през Георги Минчев, който намери Митко Илиев в наказателното поле. Капитанът на “черно-белите” стреля технично, но в страни от целта.

ГОЛ! Етър изравнява резултата в 70-ата минута чрез Пламен Крачунов.
Симеон Мечев центрира топката от фаул и намери оставения непокрит пред Илко Пиргов Пламен Крачунов, който с десния крак “простреля” отблизо Илко Пиргов, за да изравни резултата – 1:1.

В 82-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Здравко Илиев.

Локомотив – Етър 1:1
1:0 Георги Минчев (42)
1:1 Пламен Крачунов (70)

Локо: Мартин Луков, Динис Алмейда, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев (к), Георги Минчев