Локомотив ПловдивТопФутбол

Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели с 2:0 визитата си на Арда в Кърджали в среща от 22-ия кръг на efbet Лига и направи сериозна крачка към голямата си цел, а именно завършване в Топ 3 на крайното класиране.

Точни за “смърфовете” бяха Кристиан Илич (47) и Димитър Илиев (54). Пловдивчани имаха по-добрите положения в мача и заслужено се поздравиха с трите точки след три поредни ремита в първенството.

Арда пък допусна първо поражение в шампионата на своя стадион от 28 октомври 2018, когато загуби от Царско село. След този двубой “черно-белите” се изравниха с втория ЦСКА, като и двата отбора имат по 43 точки, докато Арда остава 4-ти с 38 пункта.

В началните минути на срещата играта бе спокойна и до интересни ситуации пред една от двете врати не се стигна.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 10-ата минута Спас Делев пусна много хубаво остро центриране в наказателното поле, но Малембана изчисти.

В 12-ата минута Митко Илиев стреля от границата на наказателното поле, но топката премина в страни от целта.

В 20-ата минута отклонена топка попадна на крака на Спас Делев, който стреля от воле, но отново защитник на гостите бе на пътя на топката.

В 27-ата минута страхотно изпълнение на пряк свободен удар от Малембана накара Караджов да показва най-доброто от себе си, за да запази мрежата си суха.

В 31-ата минута добра атака на пловдивчани завърши с подаване на Карагарен към Минчев. Нападателят на “смърфовете” се извиси и стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Караджов.

В 34-ата минута много красиво отиграване на Илич позволи на капитана Илиев да се озове на добра позиция и да отправи изстрел, но за пореден път стражът на домакините се справи.

До края на полувремето попадения не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

ГОООЛ! Кристиа Илич открива резултата в 47-ата минута!
Гостите от Пловдив създадоха чудесно нападение на старта на втората част. Момчил Цветанов подаде на Лукас Салинас, който изведе вляво на наказателното поле Димитър Илиев. Капитанът на “смърфовете” видя Кристиан Илич, който шутира, топката рикошира в крака на Александър Георгиев и влетя в мрежата на Караджов.

ГООООЛ! Димитър Илиев вкарва втори гол за “смърфовете” в 54-ата минута след голяма грешка в защитата на домакините!
Александър Георгиев върна назад към Никола Таравел, който нито отигра, нито се разбра в наказателното поле с вратаря Караджов. Димитър Илиев открадна топката, излъга стража на Арда и с лекота удвои актива за гостите.

В 62-ата минута нова добра атака на “черно-белите” завърши с удар на Карагарен, който бе много слаб и стражът на Арда улови без проблем.

В 69-ата минута Митко Илиев се пребори за една топка до страничната линия, след което пусна пас към Карагарен. Крилото на “смърфовете” стреля от границата на наказателното поле, но Караджов изби в ъглов удар.

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

В 74-ата минута домакините изпуснаха много добра възможност да намалят резултата. Спас Делев центрира от пряк свободен удар, а Илко Пиргов увисна. На втора греда връхлитащите Иван Коконов и Никола Таравел пък се разминаха с топката и тя излезе в аут.

В 80-ата минута Георги Минчев се извиси в наказателното поле след подаване на Илиев и стреля с глава, но над вратата.

До края на срещата не паднаха повече голове и Локомотив се поздрави с победата.

Стартовите състави на двата отбора:

Арда: Иван Караджов, Спас Делев, Александър Георгиев, Никола Таравел, Иван Коконов, Деян Лозев, Алекс Петков, Емил Мартинов, Пламен Крумов (к), Лъчезар Котев, Тонислав Йорданов

Старши треньор: Николай Киров

Локо: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Лукас Салинас, Момчил Цветанов, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич, Димитър Илиев (к), Георги Минчев

Старши треньор: Александър Тунчев

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно