СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив пречупи Царско село с дузпа на “Лаута”, титуляр на “смърфовете” напусна с травма

Отборът на Локомотив Пловдив победи с 1:0 Царско село в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Димитър Илиев от дузпа в 40-ата минута.

Гол на “смърфовете” през първото полувреме на новото попълнение Райън Бидунга бе отменено заради засада. Титулярният полузащитник на пловдивчани Лукас Салинас пък напусна принудително терена, след като получи контузия.

След този двубой пловдивчани се изкачиха до 7-ата позиция с актив от 28 точки, докато “царете” са твърдо на последната позиция с 11 пункта.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути битката се водеше предимно в центъра на терена.

В 7-ата минута на мача пловдивчани пратиха топката в мрежата на “царете”, но голът бе отменен заради засада. Райън Бидунга се озова в наказателното поле на Царско село с топка в крака и завърши центриране от Умарбаев точно, но цели петима играчи на “смърфовете” бяха в положение на засада, както и Бидунга.

В 13-ата минута Пламен Крумов стреля хубаво от фаул, но топката премина малко в страни от вратата на Рейдър.

В 20-ата минута Мбуямба-Седрик Каломбо бе изведен зад гърба на защитата на черно-белите, но изстрелът му бе неточен.

ГООООЛ! Димитър Илиев открива резултата в 40-ата минута!
Петър Витанов върна изящно топката назад към дузпата за Преслав Боруков, чийто удар бе блокиран с ръка от Пиер Зебли и реферът Иво Андреев показа бялата точка. Димитър Илиев застана зад топката и хладнокръвно реализира за 1:0.

В 44-ата минута Реди Каса отне топка в половината на “смърфовете”, след което стреля опасно, но Рейдър изби в ъглов удар.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 61-ата минута хубава атака на пловдивчани завърши с пас на Умарбаев към Томашевич, който стреля, но покрай целта.

В следващите минути не се стигна до интересни положения, като единоборствата преобладаваха, а играта се водеше в центъра на терена.

В 83-ата минута Марсел получи подаване в наказателното поле, след което опита от близо да прехвърли Гуериери, но топката излезе в аут.

До края на срещата Царско село опита хаотичен натиск, но нищо сериозно и Локомотив спечели важни три точки.

Локо: Лукас Рейдър, Райън Бидунга, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев (к), Преслав Боруков