СНИМКИ И ВИДЕО: Слънце грейна на Лаута, Локо изстрада първа победа от май

Отборът на Локомотив (Пловдив) успя да запише първа домакинска победа за новия сезон, след като надигра гостуващия Пирин с 2:1 в отложен двубой от 3-ия кръг на efbet Лига. “Смърфовете” бяха по-добрият тим, но отново си усложниха задачата и трябваше да треперят до самия край за първия си успех в Пловдив.

Головете за “черно-белите” реализираха Георги Минчев (44) и Димитър Илиев (61), докато за благоевградчани се разписа Станислав Костов (68).

С тази победа Локомотив се изкачи на 8-ма позиция с актив от 11 точки, докато Пирин остава предпоследен с 8 пункта.

В началните минути на двубоя играта се водеше предимно в центъра на терена и до интересни ситуации не се стигна.

В 14-ата минута грешен пас на бранител на гостите подари топката на Георги Минчев. Нападателят напредна с топка в крака, след което нанесе силен изстрел, но Петър Петров изби в ъглов удар.

Минута по-късно Венсан Марсел пробва късмета си от границата на наказателно поле, но изключително неточно.

В 18-ата минута Умарбаев центрира топка в наказателното поле, където Гомис се извиси и нанесе изстрел с глава, но в страни от целта.

В 19-ата минута Станислав Костов получи добра топка в малкия пенал, но ударът му с глава бе уловен от Илко Пиргов.

В 30-ата минута добра атака на черно-белите завърши с хубав пас на Томашевич към Марсел, но ударът на последния бе изключително неточен.

В 32-ата минута Петър Витанов пусна добър извеждащ пас към Минчев, който подаде в страни към Карагарен. Крилото на “смърфовете” финтира бранител в “зелено” след което центрира в наказателното поле, където Венсан Марсел и Шакил Сно се разминаха с топката и тя излезе в аут.

В 40-ата минута Георги Минчев прати топката в мрежата на благоевградчани, след като преди това удар на Карагарен бе спасен от Петър Петров. Голът бе отменен заради засада. Ситуацията бе разгледана и от ВАР и в край на сметка решението бе потвърдено.

ГОООЛ! В 44-ата минута Георги Минчев се пак се разписа за 1:0!
Домакините откриха резултата, като този път гол на Минчев бе зачетен. Димитър Илиев изведе Георги Минчев към вратата на Пирин, а нападателят съвсем леко бутна Петър Занев, който се блъсна тежко в стража на “орлетата” – Петър Петров. Двамата паднаха на терена, а Минчев добави топката в опразнената врата, за да открие резултата.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за домакините!

В 49-ата минута страхотно двойно подаване между Илиев и Марсел изведе последния на стрелкова позиция. Халфът на “смърфовете” пробва техничен удар, който преодоля Петров, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб.

ГООООЛ! Димитър Илиев реализира втори гол във вратата на Пирин в 61-ата минута – 2:0!
“Смърфовете” удвоиха своя актив след малко повече от час игра. Домакините разиграха постепенно атака, а Венсан Марсел комбинира с Димитър Илиев, който много технично прати топката във вратата на гостите – 2:0.

В 67-ата минута Карагарен стреля опасно, но топката премина с малко в страни от целта.

ГОЛ! Станислав Костов намалява резултата в 68-ата минута!
“Орлетата” се върнаха в мача, след като Станислав Манолев напредна през средата, а Витанов не успя да му опонира. След рикошет топката се изтъркули към Станислав Костов, който отблизо матира Пиргов за 1:2.

В 73-ата минута Станислав Манолев можеше да изравни резултата, но ударът му отблизо бе слаб и Илко Пиргов улови.

В 77-ата минута Лукас Салинас стреля от дистанция, но право в ръцете на Петров.

До края на срещата не паднаха повече голове и Локомотив се поздрави с първа домакинска победа.

Локо: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Шакил Сно, Венсан Марсел, Георги Минчев, Димитър Илиев