СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив отново е на върха в Първа лига, 10 “смърфа”нокаутираха Арда на “Лаута”

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Арда (Кърджали) с 1:0 в среща от петия кръг на Първа лига. “Смърфовете” играха повече от цяло полувреме с човек по-малко, но въпреки това изковаха успеха, който ги изпрати на върха в елита на България.

Единственото попадение в двубоя заби Бирсент Карагарен в 46-ата минута, като това бе достатъчно за трите точки. Червен картон пък получи Пиер Зебли в 34-ата минута.

След тази среща “черно-белите” излязоха на върха в класирането с актив от 12 точки, докато Арда остана 6-ти с 9 пункта.

Още в първата минута домакините можеха да открият резултата. Карагарен открадна топка около центъра на терена, след което пусна пас към непокрития Бабакар Дион. Халфът пое топката, но се забави, а изстрелът му бе блокиран.

В следващите минути домакините наложиха натиск, но до опасни положения пред Симеонов не се стигна.

В 16-ата минута Димитър Илиев пое топка в центъра на терена, преодоля няколко играчи на Арда, след което пусна надясно към Дион. Крилото центрира в наказателното поле, но там Боруков, Илиев и Карагарен се разминаха с кълбото.

В 20-ата Бабакар Дион опита нестандартен изстрел отдясно на наказателното поле между играчи на гостите, който беше насочен към близкия ъгъл на Симеонов, който обаче улови топката.

В 29-ата минута гостите като по чудо не стигнаха до гол. Христо Иванов спечели въздушното единоборство в половината на Локомотив, след което комбинира с Ласана Н’Диайе вдясно. Малиецът пък обърна франта на атака наляво за Иван Тилев, който пък технично с пета предостави топката на Александър Георгиев отляво в наказателното поле, а той стреля мощно в близкия ъгъл, но кълбото се отби от дясната греда на Илко Пиргов.

В 34-ата минута Пиер Зебли бе изгонен с директен червен картон. Първоначално главният рефер показа жълт картон на дефанзивният халф, но след намесата на ВАР решението бе променено.

След червения картон домакините заиграха по мотивирано, но получиха още един неприятен удар. Мартин Паскалев получи травма и бе принудително заменен от Луан, който пък дебютира официално с фланелката на Локомотив.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

ГОООООЛ! Локомотив открива резултата в 46-ата минута след гол на Бирсент Карагарен!
Преслав Боруков получи в центъра на терена, обърна се елегантно, след което направи чудесен индивидуален рейд към наказателното поле, влезе в него отдясно, справи се с играч на гостите и подаде за Карагарен на първа греда, който бе с гръб към вратата, но с пета успя да вкара топката във вратата на Симеонов за 1:0.

В 63-ата минута Милен Желев заложи токата за Жосе Жуниор, който стреля силно без подготовка от сериозна дистанция, но кълбото разтресе напречната греда зад Пиргов.

В следващите минути играчите на Александър Тунчев опитаха натиск, но така и не стигнаха до изравнителен гол.

До края не паднаха повече попадения и Локомотив изкова три точки, които изпратиха пловдивчани на първо място.

Локо: 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 13. Матеус да Силва, 14. Димитър Илиев (к), 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион