Отборът на Локомотив (Пловдив) регистрира третата си загуба от началото на сезона след като отстъпи с 0:1 на Славия в среща от петия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в двубоя реалзиира Людовик Соарес (19).

Момчетата на Александър Тунчев продължават да нямат победа от началото на сезона като са спечелили една единствена точка в четири двубоя.

Така те са на предпоследно място в класирането, като след тях са единствено ЦСКА 1948.

В 7-ата минута се откри първата добра възможност за гол, която бе за гостите. Ертан Томбак центрира от десния фланг, а на задната греда на Локо Пд Ради Кирилов засече с глава, но покрай вратата на Илко Пиргов.

В 15-ата минута Митко Илиев пусна пас към Салинас, който финтира бранител на “белите”, след което стреля хубаво с левия крак, но Вуцов отрази по блестящ начин.

ГОЛ! В 19-ата минута Славия откри резултата чрез Людовик Соарес!
След разиграване по левия фланг, Седрик Соарес намери Питър Макрилос, на когото топката беше отнета от Милош Петрович. Кълбото обаче стигна до Людовик Соарес, чийто удар изненада Илко Пиргов и влетя в мрежата за 0:1.

В 28-ата минута Радослав Кирилов отправи изстрел от далечна дистанция, но над целта.

В 37-ата минута Умарбаев центрира от фаул, където Минчев намери топката с глава, но топката премина в страни от вратата.

В 41-ата минута гостите организираха нова хубава контраатака, но Питър Макрилос изпрати топката над вратата на Пиргов с глава.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

В 61-ата минута Шакил Сно центрира към Минчев, който стреля с глава, но Вуцов улови.

В 70-ата минута отново Сно намери Карагарен, който стреля от граница на наказателното поле, но Вуцов изби в ъглов удар.

В 73-ата минута Макрилос получи топката на дъгата на наказателното поле, след което стреля, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Илко Пиргов.

В 79-ата минута Салинас имаше добра възможност, след като при центриране от фаул Крачун свали кълбото на дузпата, но кариоката на “черно-белите” стреля високо над целта.

В 86-ата минута удар на Карагарен профуча над напречния стълб на Светослав Вуцов.

До края на срещата не паднаха повече попадения и Славия се поздрави с трите точки.

Локо: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Олексий Биков, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Конър Руан, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев (к), Георги Минчев