Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна първа загуба под ръководството на Александър Томаш след поражение с 0:1 от ЦСКА 1948 в среща от третия кръг на плейофите за седмото място в Първа лига

“Смърфовете” определено имат за какво да съжаляват, след като имаха възможност дори да спечелят мача, но две пропуснати дузпи бяха решаващи за крайния резултат. От бялата точка се провалиха Парвиз Умарбаев и Бирсент Карагарен, като този път Димитър Илиев го нямаше, за да се нагърби с отговорността.

След тази среща “смърфовете” се смъкнаха до 9-ото място с 36 точки, колкото има и вече втория ЦСКА 1948, като и двата отбора са с точка по-малко от Берое, който е седми.

В 8-ата минута Алекс Колев отправи първи удар в мача за домакините, но изстрелът му беше слаб и право в ръцете на Илко Пиргов.

В следващите минути не се стигна до интересни положения, като играта се водеше в центъра на терена.

В 29-ата минута Чочев стреля изключително неточно.

В 32-ата минута Александър Василев отправи първия удар за гостите, но неточно.

В 36-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. След разбъркване в наказателното поле топката бе изчистна от Гомис, но на крака на Русев, който прехвърли Пиргов, но Бидунга изчисти от голлинията.

ГОЛ! Ивайло Чочев открива резултата в 37-ата минута!
След центриране от ъглов удар на Георги Русев над всички се извиси Ивайло Чочев, който заби топката покрай Пиргов за 1:0.

В последната минута на полувремето ново центриране на Умарбаев бе засечено от Бидунга, но не намери вратата на Даниел Наумов.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В началото на втората част играта се водеше в центъра на терена, а до интересни положения не се стигна.

В 68-ата минута гостите изравниха резултата, но голът бе отменен. Главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Емил Мартинов, но Парвиз Умарбаев изпусна от бялата точка. Все пак Райън Бидунга се оказа най-бърз и разстреля Наумов. ВАР съдиите обаче отчетоха, че защитникът е навлязал преди изпълнението на дузпата. На повторенията се видя, че по-скоро Бидунга е на линията, докато Ангел Лясков от състава на “червените” е навлязъл в наказателното поле.

В 74-ата минута нова дузпа бе отсъдена за гостите след фаул на Марио Топузов срещу Петър Витанов в наказателното поле! Бирсент Карагарен се нагърби с изпълнението, но то беше изключително слабо и не затрудни Даниел Наумов.

В 88-ата минута Гомис можеше да изравни резултата, но удар от близка дистанция не намери целта.

До края на срещата не паднаха повече попадения и ЦСКА 1948 си взе трите точки.

Снимка: Gong.bg

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 87. Симеон Петров, 22. Реян Даскалов, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев

Локо: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 4. Кристиан Гомис, 61. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 19. Александър Василев, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев