СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив остави сребърните медали за Кърджали, Митко Илиев отново пропусна дузпа срещу Наумов

Отборът на Локомотив (Пловдив) не успя да победи ЦСКА 1948 и завърши 0:0 в среща от плейофите на първата шестица в efbet Лига. Димитър Илиев пропусна дузпа, като това е втора поредна срещу Даниел Наумов. Голове на Георги Минчев (28) и Ангел Бастунов (72) пък бяха отменени.

Така Локомотив не успя да си гарантира сребърните медали още този кръг и ще трябва да си довърши работата в Кърджали срещу Арда.

Началото на двубоя не бе особено вълнуващо, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

В 13-ата минута след хубава атака на “черно-белите” Митко Илиев пусна към Кристиан Илич, който изведе Карагарен сам срещу Наумов. Крилото на пловдивчани финтира вратаря, който го събори и главният арбитър на двубоя посочи бялата точка.

Митко Илиев отново не успя да преодолее Даниел Наумов! Стражът на “червените” отново е последна преграда пред капитана на “смърфовете”, след като Илиев насочи топката в долния десен ъгъл на вратата, където се хвърли и Наумов, който улови топката.

В 28-ата минута нова добра атака на “черно-белите” завърши с гол, който обаче бе отменен заради фаул в атака. Хубава комбинация между Карагарен и Умарбаев, завърши с центриране на последния към Георги Минчев, който надскочи бранител на гостите и реализира с глава. Главният съдия обаче видя нарушение в атака и голът бе отменен.

В 34-ата минута след центриране от ъглов удар топката достигна до Кристиан Илич, който стреля от въздуха, но над целта.

Минута по-късно Георги Минчев отигра с глава към вратата на ЦСКА 1948, а ВАР-реферите разгледаха дали Хайдаров от гостите играе с ръка, но в крайна сметка играта продължи.

В 39-ата минута Конър Руан центрира отляво топката към Георги Минчев. Нападателят изпревари Димитър Пиргов и стреля с глава, но не отправи точен удар от сложната ситуация, макар да беше атрактивно изпълнението.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

Още в първите секунди на втората част пловдивчани можеха да открият резултата. Димитър Илиев центрира страхотно към Карагарен, който стреля с глава, но ударът му беше неточен.

В 50-ата минута Георги Русев центрира превъзходно в наказателното поле на Локомотив за Митков, който обаче не успя да засече топката и пропусна златен шанс за попадение.

В 58-ата минута Кристиан Илич бе изведен по великолепен начин в наказателното поле на “червените”, но едва закачи топката и Даниел Наумов улови.

В 61-ата минута пловдивчани изпуснаха ново положение. Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле, където Кристиан Илич стреля с глава, но отново над вратата на Наумов.

В 68-ата минута Митко Илиев овладя подаване на Умарбаев, след което отново пусна към него. Таджикът пробва изстрел, но право в ръцете на Наумов.

В 70-ата минута гол на ЦСКА 1948 също бе отменен, този път заради засада. Гостите реализираха гол чрез Ангел Бастунов. Той овладя топката след отклоняване с глава от Димитър Митков и реализира, но след тази ситуация влезе в действие системата ВАР, която разчерта, че пръстите на Бастунов за зад последния бранител на Локомотив Пловдив – попадението бе отменено.

В 90-ата минута Марио Топузов проби отдясно и финтира Алмейда, след което шутира по диагонала, но над напречната греда на “смърфовете”.

До края на срещата не паднаха голове и двата тима поделиха точките.

Локо: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Конър Руан, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич, Димитър Илиев (к), Георги Минчев