СНИМКИ И ВИДЕО: Вдъхновен Локомотив влетя в Топ 3 на Първа лига, ново попълнение с гол и асистенция

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Хебър (Пазарджик) в среща от третия кръг на Първа лига. Головете за “смърфовете” реализираха Бабакар Дион (1) и Преслав Боруков (64), докато за пазарджиклии точен бе Тодор Чаворски (35).

С този успех “смърфовете” се изкачиха на трето място във временното класиране с актив от 6 точки, докато Хебър остава на 12-ата позиция с 3 пункта.

Новото попълнение на “черно-белите” пък Бабакар Дион реализира дебютното си попадение с екипа на “смърфовете” след което пък добави и една асистенция.

ГООООЛ! Бабакар Дион открива резултата още в първата минута!
Бирсент Карагарен получи топка по левия фланг на атаката на “смърфовете” след което навлезе към налязателното поле и сви топката на дузпата, където връхлетя Дион, който откри резултата с дебютния си гол – 1:0.

В следващите минути пловдивчани продължиха да налагат натиск, но до опасни положения не се стигна.

В 18-ата минута след хубава контраатака Емануил Манев излезе в стрелкова позиция, но ударът му беше неточен.

В 24-ата минута силен далечен удар от страна на Клаудио Бонани не затрудни Илко Пиргов, който закова топката в ръцете си.

В 26-ата минута Бабакар Дион като по чудо не вкара втория си гол с фланелката на Локо. Той бе изведен по прекрасен начин в наказателното поле, където сам срещу Дебърлиев стреля високо над целта.

В 32-ата минута Цветелин Тонев центрира по страхотен начин към Емануил Манев, който от воле отправи страхотен снаряд, но топката бе в обсега на Пиргов, който боксира в ъглов удар.

ГОЛ! В 35-ата минута Тодор Чаворски изравнява резултата от дузпа!
След нарушение на Пиер Зебли срещу Манев в наказателното поле, реферът посочи бялата точка. Чаворски застана зад топката и показа хладнокръвие за да преодолее Пиргов за 1:1.

В добавеното време на първата част Бирсент Карагарен получи на левия фланг, след което пробва удар, но в страни от целта.

До края на частта повече попадения не паднаха и двата тима се прибраха на почивка при равен резултат.

В началните минути на втората част домакините продължиха да имат териториално предимство, но така и не стигаха до опасни положения пред вратата на Дебърлиев.

В 62-ата минута Карагарен получи топка диагонално пред наказателното поле, след което стреля с десния крак, но малко в страни от целта.

ГОООЛ! В 64-ата минута Преслав Боруков отново извежда Локомотив напред – 2:1!
“Черно-белите” организираха хубава атака, при която Илиев пусна пас към Дион на десния фланг, който с едно докосване качи топката на главата на Боруков. Нападателят на Локомотив се позиционира много добре и с добър удар с глава матира Дебърлиев за да даде нов аванс на пловдвичани.

В 73-ата минута Карагарен получи дълъг пас от своя страж Илко Пиргов, след което елиминира бранител в “зелено” и стреля силно, но над вратата.

В 84-ата минута Георги Каракашев се озова с топка в крака в наказателното поле, след което пусна пас към Карагарен, който стреля, но след рикошет в Дебърлиев топката излезе в ъглов удар.

До края на срещата нямаше интересни ситуации пред някоя пред двете врати и двубоя завърши с победа за Локомотив.

Локо: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 33. Георги Каракашев, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 11. Ивайло Димитров, 9. Бирсент Карагарен

Старши треньор: Александър Томаш

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 28. Осира Корнел, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 55. Олекси Лобов, 23. Клаудио Бонани, 12. Емануил Манев, 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски

Старши треньор: Фулвио Пеа