Левски СофияЛокомотив ПловдивПърва ЛигаТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Голово шоу на “Лаута” остави Локомотив без победа, “смърфовете” са последни в Първа лига

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 2:2 с тима на Левски в среща от 7-ия кръг на efbet Лига. Пловдивчани на два пъти изоставаха в резултата, но в край на сметка успяха да спечелят точка, а може и да съжаляват, че не успяха да спечелят.

Головете за “смърфовете” реализираха Георги Минчев (73) и Димитър Илиев (80), докато за “сините” точни бяха Борислав Цонев (37) и Георги Миланов (76).

Така черно-белите все още не познават вкуса на успеха през новия сезон в Първа лига и се намират на последно място в класирането с актив от едва три точки, докато столичани са 9-ти със 7 пункта.

В 3-ата минута на двубоя гостите отправиха първия удар към една от двете врати, но право в ръцете на Пиргов.

В 13-ата минута след центриране от ъглов удар на Умарбаев, топката бе засечена от Крачун, но Николай Михайлов изби.

Минута по-късно се стигна до много дискусионна ситуация в наказателното поле на “сините”. Краев първи стигна до топката, но след лошото му поемане имаше съприкосновение с Карагарен. Домакините искаха дузпа, но реферът Никола Попов не получи сигнал от своите колеги във ВАР и остави играта да продължи.

В 17-ата минута Борислав Цонев елиминира Умарбаев след което отправи изстрел, но топката мина в страни от целта.

В 18-ата минута страхотна атака преминала през капитана Илиев, Марсел, Крачун и Карагарен, завърши с изстрел на последния, но топката бе блокирана и излезе в ъглов удар.

В 20-ата минута Зайков стреля много добре с глава, но Пиргов със сетни сили изби в ъглов удар.

В 28-ата минута Митко Илиев намери Карагарен, който напредна и стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но в страни от целта.

ГОЛ! Левски открива резултата в 37-ата минута чрез Борислав Цонев!
Борислав Цонев реализира отблизо, след като Илко Пиргов отрази преди това изстрел с глава на Здравко Димитров.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за гостите.

В 48-ата минута хубаво центриране на Карагарен намери Биков, който стреля, но Николай Михайлов с блестяща намеса отрази.

В 57-ата минута Умарбаев пробва изстрел от дистанция, но много неточно.

ГООООЛ! Георги Минчев изравнява резултата в 73-ата минута!
Пловдивчани успяха да изравнят резултата след хубава атака. Томашевич получи висока топка на левия фланг след което мигновенно центрира, където Карагарен преодоля Михайлов, а Минчев засече в опразнената врата.

ГОЛ! Георги Миланов отново извежда сините напред след страхотно попадение в 76 минута!
“Сините” отново излязоха напред в резултата, след страхотен изстрел на Георги Миланов от далечна дистанция, който не остави шанс на Пиргов.

ГОООЛ! В 80-ата минута на двубоя Димитър Илиев възстанови за втори пореден път равенството!
Капитанът на черно-белите отново показа класата си. Той получи топката в наказателното поле, след което много елегантно преодоля защитник на столичани и с страхотен удар в долния ляв ъгъл на Михайло възстанови паритета.

В 82-ата минута Петър Витанов отне и стреля, но покрай вратата на Николай Михайлов.

В 90-ата минута пловдивчани можеха да направят пълен обрат, но удар на Петър Витанов от границата на наказателното поле срещна страничния стълб на Ники Михайлов.

До края на мача черно-белите се опитаха да спечелят мача, но късметът не ги покри и двата тима поделиха точките.

Локо: Илко Пиргов, Олексей Биков, Артур Крачун, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Конър Руан, Лукас Салинас, Венсан Марсел, Димитър Илиев (к)