Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 с ЦСКА 1948 в двубой от последния кръг на плейофите за седмото място в Първа лига. Точен за “смърфовете” беше Димитър Илиев, докато за “червените” точен бе Александър Колев в 99-ата минута.

За най-голямо съжаление на Александър Томаш и това не бе неговия ден, след като тимът му получи гол в последните секунди.

С това равенство възпитаниците на Николай Киров няма да играят бараж за влизане в Европа, докато там ще бъде Берое.

ГОООЛ! Димитър Илиев открива резултата още в 3-ата минута!
Още в 40 секунда на двубоя “смърфовете” получиха право да изпълнят наказателен удар, след игра с ръка на Ангел Лясков в наказателното поле. Зад топката застана Димитър Илиев, който хладнокръвно преодоля Даниел Наумов.

В 8-ата минута Кристиан Гомис отправи хубав изстрел по земя от границата на наказателното поле, но Наумов улови.

В 13-ата минута Георги Русев получи добра топка по левия фланг, след което навлезе в наказателното поле и стреля силно, но Бидунга отклони с глава в ъглов удар.

Минута по-късно “черно-белите” можеше да реализират втори гол. Много хубава атака по десния флаг преминала през Илиев, Василев и Салинас завърши с удар на последния, но Наумов изби в ъглов удар.

В 24-та минута гостите бяха близо до изравняване на резултата. След няколко опита за изстрели на играчи в “червено” топката попадна на крака на Алекс Колев, който пробва мощен удар от близка дистанция, но Пиргов отрази.

В 41-ата минута Русев и Лясков комбинираха добре отляво, а последният центрира в наказателното поле, където на далечната греда Алекс Колев стреля с глава, но твърде слабо и в ръцете на Пиргов.

В 44-ата минута след центриране на Лукас Салинас от ъглов удар Райън Бидунга стреля с глава, но право в ръцете на Даниел Наумов.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 53-ата минута домакините от Локомотив вкараха топката за втори път в мрежата на Наумов, но попадението бе отменено заради засада. Добра комбинация между Илиев и Христо Иванов изведе втория в наказателното поле, който центрира остро в наказателното поле, а там Петрович разстреля вратаря на гостите. Първоначално голът бе зачетен, но след намесата на ВАР попадението бе отменено.

В 66-ата минута Карагарен пробва удар от дъгата пред наказателното поле, но доста слабо и неточно.

В 73-ата минута “червените“ организираха бърза контраатака, при която Александър Александров комбинира с Емил Мартинов вдясно, а той центрира в наказателното поле около точката за дузпа, където Галин Иванов връхлиташе на скорост и стреля, но в последния момент Карагарен се хвърли пред него и блокира удара в корнер.

В слевдващите минути гостите опитаха да натиснат, но така и не застрашиха вратата на Илко Пиргов.

В 84-ата минута Галин Иванов центрира отляво в наказателното поле, а Мартин Тошев засече с глава, но неточно в аут.

ГОЛ! Александър Колев изравни резултата в 99-ата минута!
Дузпа дълбоко извън добавеното време заради игра с ръка на Паскалев, даде шанс на Колев, който се разписа за 1:1.

До края на мача не паднаха повече голове и двата тима поделиха точките.

Локо: Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 61. Райън Бидунга, 5 Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 4. Кристиан Гомис, 16. Лукас Салинас, 19. Александър Василев, 14. Димитър Илиев, 9. Бирсент Карагарен