Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 ЦСКА 1948 в среща от 12-ия кръг на efbet Лига. “Смърфовете” бяха по активният тим на терена и можеха да спечелят с по изразителен резултат.

Головете за черно-белите реализираха Парвиз Умарбаев (33) и Димитър Илиев (64), докато за “армейците” точен бе Денислав Ангелов (48).

С тази победа пловдивчани продължават да се изкачват в класирането и вече се намират в подножието на Топ 6 с актив от 14 точки на само две зад 6-ия Берое. ЦСКА 1948 пък е на 10-ата позиция с 11 пункта.

В началните минути на двубоя играта се водеше предимно в центъра на терена и до интересни ситуации не се стигна.

В 11-ата минута Ангел Бастунов опита изстрел, който беше блокиран от играч на домакините, а при добавката Крум Стоянов прати топката високо над целта.

В 25-ата минута Кристиан Гомис отправи страхотно дълго подаване към Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът на “смърфовете” стреля незабавно с глава, но право в ръцете на Наумов.

В 31-ата минута Бирсент Карагарен изведе по много добър начин Венсан Марсел по десния фланг. Халфът на черно-белите финтира бранител на гостите, след което стреля, но топката премина в страни от вратата на Наумов.

ГОООЛ! Локомотив открива резултата в 33-ата минута чрез Парвиз Умарбаев!
“Смърфовете” успяха да открият резултата след много хубава атака. Страхотна триходова комбинация между Минчев, Димитър Илиев и Умарбаев изведе последния очи в очи с вратаря Наумов и той технично прати топката в мрежата на ЦСКА 1948.

В 37-ата минута гостите като по чудо не изравниха. Галин Иванов получи добра топка в наказателното поле, след което финтира защитник на пловдивчани и останал сам срещу вратаря стреля в долния десен ъгъл, но Лукас Рейдър с блестяща намеса изби в ъглов удар.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 47-ата минута Георги Русев стреля опасно, като топката рикошира в играч на пловдивчани и примина инфарктно близо до гредата на Рейдър.

ГОЛ! Денислав Ангелов изравнява резултата след като се разписа в 48-ата минута!
След центриране от корнер Денислав Ангелов се извиси в наказателното поле и разстреля Лукас Рейдър за 1:1.

В 57-ата минута Витанов пусна пас към Томашевич, който центрира към Митко Илиев, но ударът с глава на капитана на пловдивчани попадна в ръцете на Наумов.

В 62-ата минута Крум Стоянов бе изгонен с директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу Димитър Илиев – дузпа за Локомотив! Първоначално съдията Ивайло Стоянов вдигна жълт картон за симулация на капитана на Локо Пд, но ВАР бързо поправи грешката му и реферът изгони Стоянов и посочи бялата точка – дузпа.

ГООООЛ! Димитър Илиев отново извежда “смърфовете” напред с гол в 64-ата минута!
Капитанът на черно-белите застана зад топката и с нов стил при изпълнението си матира Наумов за 2:1.

В 82-ата минута Димитър Пиргов стреля с глава след центриране от корнер, но Рейдър с добра намеса предотврати сигурен гол.

В 86-ата минута домакините като по чудо не реализираха трети гол. Лукас Салинас напред по прекрасен начин в половината на гостите, след което пусна пас към Минчев. Нападателят на черно-белите финтира бранител в червено, след което стреля, но с един крак Наумов някак си отрази удара.

Минута по-късно и Кристиан Гомис пробва мощен удар, който рикошира в играч на гостите, след което Наумов със сетни сили изби в ъглов удар, тъй като топката падаше точно под напречния стълб.

В 90-ата минута след центриране от ъглов удар, топката попадна на главата на Димитър Илиев, който стреля , но кълбото премина на сантиметри от напречния стълб.

До края на срещата не паднаха повече голове и Локомотив се поздрави с втори пореден успех.

Снимка: Gong.bg

Локо: Лукас Рейдър, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Олексей Биков, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Венсан Марсел, Димитър Илиев, Георги Минчев