Ботев ПловдивЛевски СофияТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Левски не остави шанс на Ботев пред 10 хиляди на “Герена”, битката за Топ 3 става ожесточена

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 2:0 визитата си на Левски в София в дербито на плейофите от първата шестица. Точни за “сините” бяха Филип Кръстев (11) и Сонко Сундберг (36).

Столичани бяха по-добрият тим на терена, но въпреки това “канарчетата” имаха някои възможности за да се върнат в двубоя.

Двубоят ще се запомни и с ексцесиите по трибуните, както преди началото на мача, така и на полувремето. На почивката между двете полувремена напрежението взе връх, като фенове на Левски нахлуха на терена и стигнаха до саморазправа с гостуващата публика. Имаше и ранени полицаи.

Още в 1-ата минута Неделев изведе Брахими с фантастичен пас на отлична позиция, но той бе спрян от Кордоба. Останаха и леки съмнения за нарушение срещу офанзивният футболист.

ГОЛ! Левски открива резултата в 11-ата минута чрез Филип Кръстев!
Левски получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка на Супрайен. Зад топката застана Филип Кръстев, който хладнокръвно реализира за 1:0.

В 20-ата минута Тодор Неделев стреля от сериозна дистанция, но Николай Михайлов внимаваше и улови.

ГОЛ! Сонко Сундберг удвоява аванса на “сините” в 36-ата минута!
Защитникът получи топката на 30 метра от голлинията на Ботев и след като никой не го атакува, той отправи бомбен шут, който се удари в напречната греда и влетя в мрежата на Аргилашки.

В 39-ата минута Георги Миланов отправи нов удар по посока вратата на Аргилашки, но той бе блокиран.

В добавеното време на първата част мощна тупалка на Тодор Неделев с левия крак бе блокирана от Хосе Кордоба, след което топката се върна при капитана на Ботев, но вторият му опит излезе в аут.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за домакините.

В 48-та минута мощен удар на Виктор Генев от дистанция едва не строши напречния стълб на Николай Михайлов.

В 69-ата минута Уелтън отлично се откъсна по левия фланг след добро извеждащо подаване на Краев. Бразилецът намери по земя Стефанов, но ударът му бе разочароващ.

В 80-ата минута резервата Марин Петков отправи хубав удар, който обаче не затрудни стража на гостите Аргилашки.

До края на мача не паднаха повече голове и Левски се доближи до третото място на Ботев на 3 точки.

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Георги Миланов, Илиян Стефанов, Уелтон, Билал Бари

Старши треньор: Станимир Стоилов

Ботев: Аргилашки, Виктор Генев, Самюел Супрайен, Роберто Пунчец, Па Конате, Дилан Мертенс, Емануел Току, Реда Рабей, Джеймс Ето’о, Брахими, Тодор Неделев