Локомотив (Пд) победи с 4:0 Марица в контролен мач, игран на “Лаута” този следобед.

Попаденията за тима на Бруно Акрапович бяха вкарани през втората част, като техни автори бяха Бирсент Карагарен (50′), Ален Ожболт (60′) от дузпа, Первиз Умарбаев (63′) Никола Марич (66′).

Локомотив (Пд) и Марица се прибраха на почивка при резултат 0:0. “Смърфовете” имаха териториално предимство, както и превъзходство при владеенето на топката, но не успяха да го оползотворят в голове.

В 22-та минута Буна пусна към Посинкович, но Илия Николов внимаваше и отрази удара му. В 30-та минута нов шут на Буна бе уловен от Николов. В края на полувремето удар на Аралица с глава беше спасен от стража на Марица.

В началото на второто полувреме Марич вкара гол, но той беше в засада и попадението беше отменено. 5 минути след началото на втората част Локомотив (Пд) повече чрез Бирсент Карагарен откри за домакините с удар по диагонал.

10 минути след това Локомотив получи дузпа, която беше реализирана от Ален Ожболт – 2:0.

В 63-та минута Локомотив вкара и трети гол Карагарен пусна към Умарбаев, който стреля с външен фалц и направи резултата класически – 3:0.

В 66-та минута Ожболт центрира, а каращият проби Никола Марич засече и реализира, като от Марица имаха претенции, че голът не е редовен, защото Илия Николов успя да избие топката, но според страничния съдия тя е влезнала с целия си обем –4:0.

Следващата контрола на Локомотив е на 20 януари срещу Локомотив Горна Оряховица отново на „Лаута“ от 14:30ч., но има вариант при определени обстоятелства контролата да бъде и в Мъглиж. Следващата контрола на Марица е срещу Витоша Бистрица на 26 януари.

Локомотив (Пд) – Марица 4:0

1:0 Бирсент Карагарен 50′

2:0 Ален Ожболт (дузпа) 60′

3:0 Первиз Умарбаев 63′

4:0 Никола Марич 66′

Състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Мустафа Абдуллахи, Стивън Езе, Янко Ангелов, Игор Банович, Анте Аралица, Абделхаким Буна, Вилим Посинкович, Димитър Илиев (капитан) (Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Димитър Везалов, Асен Георгиев, Петър Лозански, Парвизджон Умарбаев, Октай Юсеин, Момчил Цветанов, Ален Ожболт, Бирсент Карагарен, Никола Марич)

Марица: Илия Николов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Тодор Тимонов, Христо Янчев, Айкут Янъков, Николай Димитров, Запрян Запрянов, Мирослав Радев, Пламен Табаков, Лъчезар Ангелов ((Горан Гръблев, Атанас Савов, Йордан Пейчинов, Александър Праматаров, Мартин Анастасов, Ерик Смилянов, Георги Георгиев)

Старши треньор: Борислав Караматев