ФК ЕвроколежФутбол

Eвроколежа удари Тунджа в Ямбол

Отборът на Евроколеж взе три точки при гостуването си на Тунджа Ямбол в мач от 23-тия кръг на Югоизточна В група. Пловдивчани биха с 2:0, след красив параболичен удар на Борис Малев и точна дузпа на Георги Куртев. Двете попадения паднаха в 60 и 65 мин. Синьо-жълтите през всичките 90 мин бяха господари на терена и двата гола бяха само най-малкото, с което се разминаха домакините от Ямбол.

Играчите на Тунджа се защитаваха, а на моменти имаха доста груби влизания, за което завършиха и с десет души. Колежани бяха принудени да направят и три принудителни смени през втората част, след остри влизания на играчи на Ямбол. През първото полувреме отборът на Евроколеж игра предимно в полето на домакините, но не успя да направи чисто голово положение през гъстата отбрана на Ямбол. Главно се разчиташе на удари от далеч и центрирания. На няколко пъти Георги Куртев опита да порази вратата на Тунджа от фаул и удари от дъгата. Мирослав Караилиев също пробва своя късмет от далеч.

През втората част домакините не издържаха и при една от поредните атаки на колежани, защитниците на домакините не успяха да изчистят добре топката. След триходова комбинация Борис Малев беше намерен пред наказателното поле и от 25 метра прати топката в дясната сглобка на вратата за 0:1. Само няколко минути по-късно Куртев намери Илхан Ибрамчик в наказателното поле. Крилото навлезе към вратата, но беше съборен от защитник, съдията посочи бялата точка. Куртев реализира дузпата за 0:2. До края на срещата играчите на Тунджа направиха няколко груби влизания при едно от тях останаха с 10 души.

След тази победа Евроколеж се изкачи на осмо място с 30 точки, на 9 зад седмия Гигант Съединение. В сряда колежани ще домакинстват на Миньор Раднево в отложена среща от 22 кръг, мачът е от 17 часа на клубната база в Оризари.

ТУНДЖА – ЕВРОКОЛЕЖ 0:2 /0:1 Борис Малев 60 мин, 0:2 Георги Куртев 65 мин/

Ж.к. Даниел Божков, Йордан Хърков

ЕВРОКОЛЕЖ: Георги Иванов, Ангел Делчев, Милен Пушкаров, Даниел Божков, Христо Стамов, Георги Бъчваров, Йордан Хърков, Илхан Ибрамчик, Мирослав Караилиев, Борис Малев, Георги Куртев/Николай Николов, Радо Трендафилов, Христо Янчев/