ФК ЕвроколежФутбол

Eвроколежа загуби от Миньор Раднево у дома

Отборът на Евроколеж загуби отложената среща от 22 кръг на Югоизточна В група срещу Миньор Раднево с 0:1. Мачът беше изпъстрен с много единоборство и нерви в резултат, на което колежани завършиха с 10 души след изгонването за втори жълт картон на Илхан Ибрамчик.

През първата част липсваха головите положение пред двамата вратари. Играчите на Евроколеж контролираха играта, но трудно успяваха да пробият гъстата защита на миньорци. Гостите се бяха прибрали и разчитаха на редки контраатаки.

През втората част положението не се промени на терена синьо-жълтите нападаха, а радневци се защитаваха и накъсваха играта. В единствената си атака, при която отправиха точен удар успяха и да поведат в 54 мин. До края колежани се опитаха да променят резултата, но удари на Делчев, Куртев и Караилиев не намериха мрежата. В 70 мин останаха и с човек по-малко, след като Илхан Ибрамчик получи втори жълт картон. След срещата Миньор Раднево изпревари Евроколеж с две точки и зае 8-то място, а колежани са 10-ти.