Ботев ПловдивТопФутболЦСКА София

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 3:2 визитата си на ЦСКА-София в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” трябва да съжаляват, че не си тръгнаха с поне точка от “Армията” след като направиха много сериозни пропуски, а редовен гол на Маркиньос бе отменен от ВАР.

Головете за “червените” отбелязаха Жорди Кайседо (42,73) и Георги Йомов (72), докато за жълто-черните точни бяха Тодор Неделев (79) и Димитър Тонев (84).

След този двубой ЦСКА измести Ботев от втората позиция с актив от 22 точки, докато “канарчетата” остават с 21 пункта. Трябва да се отбележи, че “армейците” са с цели три мача по-малко.

В 9-ата минута Греъм Кери проби добре, но последвалият изстрел бе крайно неточен.

В 11-ата минута Георги Аргилашки трябваше да показва класа, след като Кайседо стреля много добре с глава.

В 14-ата минута гостите от Пловдив изпуснаха златен шанс да открият резултата. Па Конате изведе по отличен начин Маркиньос зад гърба на защитата на “армейците”, но ударът на кариоката бе отразен от Густаво Бусато.

В 27-ата минута Па Конате бе изведен зад защитата на червените, но се засуети и Йомов успя да му отнеме топката.

В 32-ата минута Реда Рабей пробва изстрел от сериозна дистанция, но право в ръцете на Бусато.

ГОЛ! В 42-ата минута Жорди Кайседо откри резултата в полза на ЦСКА!
Нападателят на “армейците” засече по прекрасен начин центриране на Брадли Мазику и не остави шанс на Аргилашки – 1:0.

В последната минута на първото полувреме гостите от Пловдив пропуснаха поредна голяма възможност след грешка на Брадли Мазику в защита. Бранителят на домакините подари топката на Па Конате, който овладя на границата на наказателното поле, напредна и стреля силно, но Бусато с една ръка спаси. Последва добавка на Маркиньос, но топката мина над вратата.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за “червените”.

В 50-ата минута Кайседо получи добра топка в наказателното поле, но ударът му с глава бе уловен без проблем от Аргилашки.

В 66-ата минута Карло Мухар си освободи място за изстрел, но топката профуча над напречния стълб.

В 67-ата минута гол на Маркиньос бе отменен заради засада. Ситуацията бе преразгледана от ВАР и въпреки, че на повторенията ясно се вижда, че бразилският нападател на жълто-черните е на една линия с Юрген Матай, голът не бе зачетен.

ГОЛ! В 72-ата минута Георги Йомов отбеляза второ попадение във вратата на Аргилашки!
Йомов увеличи преднината на ЦСКА с красив изстрел от границата на наказателното поле фронтално срещу вратата.

ГОЛ! Минута по-късно Жорди Кайседо отбеляза втория си гол в мача, с което предреши и изхода на двубоя!
Секунди след като увеличи преднината си, ЦСКА отбеляза нов гол. Жорди Кайседо нахлу мощно в наказателното поле отляво и с удар в близкия ъгъл на вратата направи резултата 3:0!

ГООООЛ! В 79-ата минута Тодор Неделев връща един гол от дузпа!
Лам фаулира Маркиньос в наказателнонто поле на ЦСКА. Реферът подмина ситуацията, която обаче бе преразгледана с ВАР. След видяното, Георги Давидов посочи бялата точка. Тодор Неделев хладнокръвно реализира и намали изоставането на своя тим.

ГООООЛ! Димитър Тонев връща Ботев в мача в 84-ата минута – резултата вече е 3:2!
Резервата на “канарчетата” получи пас от Па Конате, навлезе в наказателното поле, след което нанесе хубав удар в долния десен ъгъл на Бусато за 3:2.

В 87-ата минута Реда Рабей проби през центъра на терена, след което нанесе удар, но в страни от целта.

До края на срещата не паднаха повече голове и ЦСКА измъкна трите точки.

Снимка: Gong.bg

ЦСКА: Густаво Бусато, Юрген Матей, Брадли Мазику, Иван Турицов, Томас Антон Лам, Тибо Вион, Карло Мухар, Греъм Кери, Георги Йомов, Жорди Кайседо, Яник-Сони Уайлдшът

Старши треньор: Стойчо Младенов

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартенс, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабеѝ, Кевин Янсон