СНИМКИ И ВИДЕО: Черно море не остави шансове на вял Ботев във Варна

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 2:0 визитата си на Черно море във Варна в среща от втория кръг в efbet Лига. Головете за домакините бяха дело на Родриго Енрике (27) и Живко Атанасов (79).

“Канарчетата” изиграха изключително слаб двубой и само късмета ги покри от това да не допуснат доста по-тежко поражение.

Варненци имаха предимство през целия двубой, като през първата част то наистина бе огромно. Това бе първа загуба за възпитаниците на Азрудин Валентич през новия сезон.

В 5-ата минута Стефан Велев отправи изстрел от фаул, но високо над вратата на Аргилашки.

В 8-ата минута Родриго Енрике получи топка пред границата на наказателното поле, след което се обърна и стреля, но в страни от целта.

В 11-ата минута Рабей допусна грешка и Пабло Гарсия отне, след което отправи изстрел, но топката се отби в бранител на “канарчетата”.

В 17-ата минута Виктор Попов центрира към Васил Панайотов в наказателното поле, където футболистът на моряците нанесе удар с глава, но над вратата.

В 21-ата минута Стефан Велев бе много близо до това да открие резултата, но изстрелът му премина на сантиметри от десния страничен стълб на Аргилашки.

В 24-ата минута Пабло Гарсия бе намерен от Велев на границата на наказателното поле, но ударът му бе слаб и право в ръцете на Аргилашки.

ГОЛ! Родриго Енрике дава преднина на Черно море в 27-ата минута!
Пабло Гарсия бе изведен в предни позиции, а след това намери Родриго на границата на наказателното поле. Бразилецът получи огромно пространство в пенатлерията, овладя топката, финтира защитник и стреля от точката за дузпа за 1:0.

В 32-ата минута Леандро Андраде се озова на страхотна позиция, но техничното му изпълнение премина малко в страни от целта.

В 44-ата минута Файсел Касми показа страхотна техника измъкна се от Виктор Генев и стреля, но Аргилашки с една ръка успя да избие.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 49-ата минута Родриго центрира успоредно по земя в наказателното поле, където Касми успя да стигне до топката, но Аргилашки внимаваше, излезе умело напред и се хвърли пред кълбото.

В 55-ата минута Николай Минков проби добре отдясно, след което намери Емануел Току в центъра, който пък комбинира с Атанас Илиев. Нападателят бе изведен в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но Георги Георгиев внимаваше и изби в корнер.

В 57-ата минута Родриго Енрике напредна през центъра на терена, след което шутира към вратата на Аргилашки, но топката излезе с малко в аут.

В 63-ата минута Емануел Току стреля от дистанция, но над вратата на Георги Георгиев.

В 65-ата минута Файсел Касми стреля от далечно разстояние, но доста неточно.

В 74-ата минута Родриго Вирела можеше да удвои преднината на варненци, но ударът му с глава мина над вратата.

В 75-ата минута Николай Минков качи топката на главата на Маркиньос. Бразилецът изпревари всички, но ударът му с глава излезе в аут.

ГОЛ! В 79-ата минута Живко Атанасов решава всичко в двубоя с второ попадение за варненци!
Домакините разиграха късо след изпълнение на корнер, като топката достигна до Стефан Велев, който пък намери Живко Атанасов, а защитникът с много техничен удар от близка дистанция успя да намери левия ъгъл на вратата на Аргилашки за 2:0.

В продължението на двубоя Фаде Гераси можеше да реализира трети гол за домакините, но останал очи в очи с Аргилашки си поведе силно топката и стража на пловдивчани улови.

До края на мача не паднаха повече попадения и Черно море се поздрави с първи успех за новия сезон.

Снимки: Официален сайт на Ботев (Пловдив)

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Стефан Велев, Родриго Енрике, Фейсал Касми, Леандро Андраде

Старши треньор: Илиян Илиев

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Самуел Супрайен, Виктор Генев (к), Мите Цикарски, Емануел Току, Реда Рабей, Дилан Мертенс, Николай Минков, Маркиньос, Атанас Илиев