Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши 0:0 с тима на Черно море в среща от четвъртия кръг на efbet Лига, която се игра на стадион “Тича” във Варна.

По време на двубоя и двата тима имаха своите възможноти, но с добри изяви се отличиха и Илко Пиргов и Георги Георгиев, които не допуснаха попадения във вратата си.

Така “смърфовете” спечелиха първа точка за новия сезон и успяха да се отлепят от последната позиция. Черно море пък запази лидерската си позиция с актив от 8 точки.

Трябва да се отбележи, че пловдивчани са и с мач по-малко.

В 4-ата минута Файсел Касми задържа много добре топката вдясно по нападението на Черно море и центрира в наказателното поле за Стефан Велев, чийто удар обаче бе доста неточен.

В 12-ата минута Родриго Енрике стреля опасно към Пиргов, но стражът на “смърфовете” улови.

В 13-ата минута Илиев пусна много добре към Умарбаев, който стреля мигновено, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Георги Георгиев.

В 24-ата минута Файсел Касми получи топка в наказателното поле, след което стреля, но ударът му попадна право в ръцете на Пиргов.

В 27-ата минута Касми опита прострелно центриране от фаул, но Дробаров не успя да засече топката, която мина застрашително близо до вратата пазена от Илко Пиргов.

В 42-ата минута Георги Георгиев направи поредно спасяване в хода на мача. Лукас Салинас получи топката от Димитър Илиев и стреля от средно разстояние, но стражът на “моряците” отрази удара.

До края на полувремето не паднаха голове и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 61-ата минута топката бе доставена в наказателното поле на Локо Пловдив за Живко Атанасов, който засече, но неточно.

В 71-ата минута Илко Пиргов спаси пловдивчани от сигурен гол. Зе Гомеш овладя тежък пас вдясно и прокара топката през бранител на “смърфовете” за Леандро Андраде. Той стреля отблизо към вратата на гостите, но Пиргов с тяло го разочарова.

В 74-ата минута се откри нова възможност за Леандро Андраде, но за сетен път Илко Пиргов разочарова домакините.

В 82-ата минута Митко Илиев проби по левия фланг на атаката на пловдивчани, след което центрира в наказателното поле. Там Олексий Биков стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Георгиев.

До края на мача не паднаха попадения и двата тима поделиха точките.
Снимка: Официален сайт на Черно море

Черно море: 22. Георгиев, 6. Попов, 28. Дробаров, 3. Атанасов, 2. Панов, 71. Панайотов, 23. Гарсия, 15. Андраде, 29. Касми, 72. Родриго, 77. Велев

Старши треньор: Илиян Илиев

Локо: 1. Пиргов, 20. Петрович, 4. Гомис, 2. Биков, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 11. Руан, 44. Николаев, 16. Салинас, 9. Карагарен, 14. Илиев