СНИМКИ И ВИДЕО: Зрелище в Коматево! Ботев загуби от Черно море след седемголово шоу!

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби по изключително драматичен начин домакинството си на Черно море, след като допусна обрат в края на срещата и отстъпи с 3:4 в среща от седмия кръг на Първа лига.

“Канарите” повеждаха на три пъти, но в край на сметка допуснаха два гола в последните секунди на редовното време и загубиха почти спечелен двубой.

Тази загуба бе пета от началото на сезона, като оставя пловдивчани на последната позиция със само една спечелена точка.

Още в четвъртата минута на двубоя “канарите” можеха да открият резултата. След центриране от ъглов удар Иван Дюлгеров не се намеси добре, след което Виктор Генев опита да стреля към опразнената врата, но бранител на моряците спря топката на голлинията.

ГООООЛ! Антоан Бароан открива резултата в 8-ата минута на двубоя!
Антоан Бароан откри резултата, след като получи топката от Елвис Ману в наказателното поле и отблизо простреля Дюлгеров. Огромен принос за попадението имаше Рой Херман, който проби отдясно и с хубав пас по земя намери Ману.

В следващите минути гостите от Варна изнесоха играта в половината на пловдивчани, но до интересни ситуации пред вратата на Аргилашки не се стигна.

ГОЛ! В 19-ата минута Закария Беншаа изравни резултата!
Черно море изравни чрез Закария Беншаа, който бе намерен непокрит около точката на дузпата от Виктор Попов и с премен техничен удар не остави шансове на Аргилашки. Трябва да се отбележи, че варненци направиха изключително добра многоходова атака, която в край на сметка завърши с гол.

В 25-ата минута Матеус Клементе отправи силен изстрел към вратата на Аргилашки, но неточно.

В 36-ата минута Мади Кета получи топка пред наказателното поле, след което отправи мощен удар, при който Аргилашки само изгледа топката, която за негово щастие премина с малко в страни от целта.

ГОООЛ! В 41-ата минута Антоан Бароан заби втори гол в мрежата на Дюлгеров!
“Канарчетата” отново излязоха напред в резултата, след като изритана висока топка в наказателното поле падна на крака на Бароан, който с фамозно изпълнение със странична ножица закова Дюлгеров – 2:1.

В добавеното време на първата част страхотен пробив на Брахими му позволи да стреля, но Дюлгеров отрази, а при добавката ударът на Току бе блокиран.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 52-ата минута Емануел Току пробва удар от далечна дистанция, но покрай целта.

В следващите минути темпото на игра остана сравнително високо, но до интересни положения не се стигна.

ГОЛ! В 64-ата минута Матеус Клементе изравнява за втори път резултата в двубоя!
Евгений Сердюк стреля мощно към Аргилашки от пряк свободен удар, вратарят на “канарите” отби топката, която попадна в свободния Клементе, който отблизо бе точен – 2:2.

Само 120 секунди по-късно варненци едва не поведоха в резултата. Евгений Сердюк бе изведен сам срещу Аргилашки, но ударът му бе отразен от стража на канарите.

ГОООЛ! Рой Херман реализира трето попадение във вратата на Черно море в 67-ата минута!
Израелският бранител на “жълто-черните” реализира дебютното си попадение с фланелката на пловдивчани, след като отправи хубав удар от 15-ина метра, като не остави шанс на Дюлгеров.

В 84-ата минута след центриране от ъглов удар Джаспър ван Хертъм стреля с глава, но неточно.

В 88-ата минута “канарчетата” направиха добра атака, при която Елвис Ману получи пас в наказателното поле, топката му бе изчистена, но попадна в Минков, който стреля много неточно.

ГОЛ! В 88-ата минута Матиас Курьор изравнява резултата за трети път!
Курьор получи топка в малкия пеналт след което само отклони кълбото за да матира Аргилашки – 3:3.

ГОЛ! В 90-ата минута Точукво Ннади си отбеляза автогол и Черно море за първи път повежда в резултата!
“Канарчетата” преживяха истински шок секунди след изравнителния гол. Играч на варненци центрира в наказателното поле, където Генев се опита да изчисти, но топката се отби в Ннади и влетя за 4-ти път в мрежата на Аргилашки.

До края на срещата не паднаха повече голове и двата и Черно море записа голям успех, който ги изкачи на първо място.

Ботев: : 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец;