Отборът на Ботев (Пловдив) допусна поражение с 0:2 от шампиона Лудогорец в среща от последния кръг на редовния сезон в efbet Лига. И двата гола за “орлите” реализира Вандерсон (66,82).

Разградчани бяха по-добрият отбор в срещата и заслужено се поздравиха с 3-те точки. Това бе трета поредна загуба за Ботев, но така или иначе “жълто-черните” изпълниха своята цел, а именно оставането в елита на България.

След този мач пловдивчани остават на заветната 10-ата позиция с актив от 24 точки, докато “орлите” увеличиха преднината си на върха на 12 пункта.

Още в 1-ата минута “канарчетата” застрашиха вратата на Кахлина. Маркиньос изведе Филипов по десния фланг, който напредна и центрира в наказателното поле към Атанас Илиев. Жосуе Са обаче изчисти в ъглов удар пред погледа на нападателя на пловдивчани.

В 7-ата минута Бърнард Текпетей пробва изстрел от фаул, но в страни от целта.

В 15-ата минута Текпетей получи в наказателното поле отдясно, пробва удар по диагонала, но топката минава далеч от целта.

В 21-ата минута “канарчетата” регистрираха първия точен изстрел в двубоя. Маркиньос получи топата в центъра на терена след което напредна и стреля от около 25-30 метра, но право в ръцете на Кристиян Кахлина.

В 29-ата минута Емануел Току стреля, топката се отби в тялото на Недялков, а всички фенове на “канарчетата” скочиха искайки дузпа.

В 32-ата минута хубав пас намери Току в наказателното поле, който отново стреля, но покрай целта.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 48-ата минута Кевин Янсон стреля от фаул, но право в ръцете на Кахлина.

Минута по-късно нова хубава атака на “жълто-черните” завърши с пас на Току към Рабей, който стреля, но покрай вратата.

В 52-ата минута Сисиньо извади топка за Вандерсон, който стреля от 10-12 метра с левия крак, но покрай левия страничен стълб на Аргилашки.

ГОЛ! Вандерсон открива резултата в 66-ата минута на двубоя!
Шампионите излизат напред в резултата след прекрасен гол на Вандерсон. Бразилецът получи на границата на наказателното поле, пое топката успоредно на голлинията и след като никой в „жълто-черно” не успя да му отнеме коженото кълбо, Вандерсон стреля силно в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 76-ата минута красив изстрел от фаул на Десподов премина с малко в страни от целта.

ГОЛ! В 82-ата минута Вандерсон реализира второто си попадение в мача с което слага точка на спора в срещата!
Елвис Ману проби много добре по лявото крило и пусна пас към Икоко, който стреля много силно. Аргилашки спаси, но при добавката на Вандерсон нямаше никакъв шанс.

До края на мача повече голове не паднаха и Лудогорец записа нов успех.

Снимка: Sportal.bg

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Виктор Генев, Па Конате, Марио Младеновски, Кевин Янсон, Атанас Чернев, Емануел Току, Реда Рабей, Маркиньос, Атанас Илиев

Старши треньор: Азрудин Валентич

Лудогорец: Кристиан Кахлина, Антон Недялков, Гусмао, Кирил Десподов, Оливие Вердон, Стефан Баджи, Клаудиу Кешеру, Жосуе Са, Бернард Такпетей, Вандерсон, Каули Соуса

Старши треньор: Валдас Дамбраускас