СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев с първа домакинска загуба, след като допусна обрат срещу шампиона

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от шампиона Лудогорец в среща от 12-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” поведоха рано в мача, но допуснаха пълен обрат и записаха първа домакинска загуба в шампионата.

Голът за жълто-черните бе дело на Тодор Неделев (4), докато за “орлите” се разписаха Алекс Сантана (24), Пиерос Сотириу (55) и Джордан Икоко (90).

След този двубой пловдивчани запазват третата си позиция с актив от 21 точки, докато разградчани са лидери в първенството с 27 пункта.

Още в 3-ата минута гостите създадоха опасност пред вратата на Аргилашки. Мавис Чибота напредна в половината на жълто-черните след което нанесе опасен изстрел, но топката премина покрай десния страничен стълб.

ГОООЛ! Тодор Неделев открива резултата в 4-ата минута на двубоя!
След грешки при изнасянето на топката, Реда Рабей я открадна след което пусна пас в наказателното поле, където непокрития Тодор Неделев разстреля Кахлина – 1:0.

Веднага след това шампионите отговориха, но Кирил Десподов направи непростим пропуск. Българският национал се оказа сам срещу Аргилашки, но стреля високо и изключително неточно.

В 11-ата минута нов добър шанс пред Кирил Десподов бе пропилян от звездата на разградчани.

В 21-ата минута нова хубава атака на пловдивчани можеше да завърши с гол. Реда Рабей напредна и пусна в страни към Маркиньос, който извади топката за Неделев, но изстрелът на халфа попадна право в ръцете на Кахлина.

ГОЛ! Алекс Сантана изравнява резултата в 24-ата минута с много прецизен удар.
Сантана получи топка в половината на жълто-черните, след което напредна, а никой от футболистите на домакините не посмя да го атакува. Халфът стреля малко изненадващо от далечна дистанция, но топката се оплете в мрежата, а Аргилашки не успя да реагира по никакъв начин.

В 28-ата минута “орлите” пропуснаха да направят пълен обрат. Топката бе извадена в наказателното поле към Доминик Янков, който с мощен шут от точката за изпълнение на дузпа разтресе напречния стълб.

В 34-ата минута Реда Рабей пусна хитър пас към Дилан Мертенс в наказателното поле, след което последва удар, но право в ръцете на Кахлина

В 41-ата минута Кирил Десподов получи отлична топка в наказателното поле, но изстрелът му отново не бе точен.

В 42-ата минута Реда Рабей извади отлична топка за Дилан Мертенс, който от точката за изпълнение на дузпа стреля в страни от целта.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при голово равенство.

В 46-ата минута Реда Рабей финтира по прекрасен начин играч в зелено, след което стреля, но топката срещна горната греда на Кахлина.

ГОЛ! В 55-ата минута Пиерос Сотириу дава аванс на шампионите!
Мавис Чибота получи топка на десния фланг, след което намери Пиерос Сотириу, който реализира. Голът първоначално бе отменен, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено и Лудогорец поведе в резултата.

В 59-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Дилан Мертенс извърши нарушение в центъра на терена, след което получи втори жълт и червен картон.

В 65-ата минута бърза котраатака за разградчани завърши с удар на Десподов, но отново неточно.

В 68-ата минута Неделев тества рефлекса на Кахлина, но стражът на “орлите” се справи.

В 75-ата минута след центриране от ъглов удар, Бароан се извиси и стреля с глава, но на сантиметри от целта.

В 79-ата минута Алекс Сантана получи добра възможност да обстрелва вратата на Аргилашки, но топката премина в страни от целта.

ГОЛ! Джордан Икоко отбелязва трети гол във вратата на Аргилашки в 90-ата минута!

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон