СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев унижи Царско село и записа най-изразителната си победа в шампионата

Отборът на Ботев (Пловдив) разби с 5:0 Царско село в среща от последния кръг на плейофите от 7 до 10 място. “Канарчетата” бяха пълни господари на терена, като петте гола бяха най-малкото с което “царете” можеха да си тръгнат от Коматево.

Попаденията за “жълто-черните” реализираха Атанас Илиев (32), автогол на Михаил Иванов (57), Реда Рабей (68), Емануел Току (88) и Салиф Сисе (90).

Така “канарчетата” завършиха сезона с две поредни победи, което дава голяма доза оптимизъм на феновете за следващата кампания.

Още във втората минута Атанас Илиев прати топката в мрежата на гостите, но попадението бе отменено заради засада.

В 14-ата минута “канарчетата” като по чудо не откриха резултата. Филип Филипов получи много хубав пас по десния фланг, след което напредна и центрира в наказателното поле. Там топката достигна до Атанас Илиев, който стреля без забавяне, но Михаил Иванов отрази.

В 16-ата минута Емануил Манев стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Аргилашки.

В 30-ата минута Дилян Георгиев спъна Маркиньос на границата на наказателното поле. Шоколаров изпълни статичното положение, но топката срещна гърба на Георгиев.

ГОООЛ! Атанас Илиев открива резултата в 32-ата минута!
Михаил Иванов и Ивайло Марков не се разбраха в наказателното поле, което достави топката в краката на Атанас Илиев. С безпощаден удар нападателят на “канарчетата” разпечата вратата на Царско село.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за пловдивчани.

В 48-ата минута Славчо Шоколаров отправи мощен изстрел, който прелетя встрани от вратата на Иванов.

ГОООЛ! В 57-ата минута “жълто-черните” поведоха с 2:0 след автогол на Михаил Иванов.
Еспиноса подаде към Маркиньос, който от границата на наказателното поле запрати топката към вратата на Иванов с удар по земя. Кълбото се удари в страничния стълб и рикошира в главата на стража на “царете”, за да влезе във вратата му.

В 61-ата минута Атанас Илиев напредна и остана очи в очи с вратаря на гостите, но не успя да го преодолее и да отбележи второто си попадение.

ГОООЛ! Реда Рабей прави резултата класически в полза на домакините в 68-ата минута!
Маркиньос елиминира противников защитник и подаде към Реда Рабеи, който оставен абсолютно сам, оформи класиката в Коматево.

В 81-ата минута страничният стълб раздели Атанас Илиев от второто му попадение в мача. Шоколаров се справи с Алекс Любенов и подаде към родния национал, но топката се отби в гредата.

ГОООЛ! Емануел Току забива четвърто попадение във вратата на столичани в 88-ата минута!
Ганайското крило на пловдивчани реализира страхотен гол от границата на наказателното поле, вкарвайки кълбото в горния десен ъгъл на Иванов.

ГОООЛ! Салиф Сисе прави разгрома тотален с пети гол в 90-ата минута!
Салиф Сисе реализира аз 5:0 след рикошет в крака на Мартин Кавдански.

До края на мача не паднаха повече попадения и пловдивчани записаха най-изразителния си успех от началото на сезона.

Снимки: Официален сайт на Ботев

Ботев: Георги Аргилашки, Марио Младеновски, Маркиньос, Атанас Илиев (к), Славчо Шоколаров, Бисер Бонев, Емануел Току, Реда Рабей, Станислав Работов, Мите Цикарски, Филип Филипов