Отборът на Ботев Пловдив победи с 2:1 Царско село в среща от 19-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” бяха много по-добрият тим на терена, но многото пропуски и гредите им попречиха да спечелят по изразително.

В 4-ата минута Маркиньос бе изведен по много добър начин в наказателното поле, след което пробва остро центриране, но Янко Георгиев внимаваше и улови.

ГООООЛ! Антоан Бароан извежда жълто-черните напред в резултата в 10-ата минута!
Маркиньос намери със страхотен пас Дилан Мертенс в наказателното поле, който върна малко по-назад за Емануел Току. Ганаецът стреля от движение, а Янко Георгиев изби в напречния стълб, след което Бароан реализира при добавката. Първоначално голът бе отменен заради засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено.

В 28-ата минута Па Конате направи един от пропуските на сезона. Тодор Неделев пусна страхотен извеждащ пас към Бароан, който опита изстрел, но Янко Георгиев успя да блокира кълбото. Все пак топката достигна до Па Конате, който от 3-4 метра някак пропусна на празна врата.

ГОЛ! Лъчезар Балтанов изравнява резултата в 42-ата минута!
След изпълнение на ъглов удар от страна на Лукас Диас, Лъчезар Балтанов беше оставен напълно сам и реализира за 1:1.

В 44-ата минута след ново центриране от ъглов удар на Тодор Неделев, Виктор Генев беше оставен сам на задната греда и нацели гредата от броени метри.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата тима се прибраха на почивка при равен резултат.

В 49-ата минута Милчо Ангелов стреля, но без проблеми за Аргилашки.

В 57-ата минута след пробив на Тодор Неделев отляво той намери Емануел Току на дузпата, но ганаецът нацели лявата греда на вратата на гостите.

В 64-ата минута в рамките на около 20 секунди Янко Георгиев направи две чудесни намеси, разколебавайки псоледователно Реда Рабей и Антоан Бароан.

В 77-ата минута след чудесен извеждащ пас към Димитър Тонев, младокът стреля силно, но Янко Георгиев добута топката срещу горната греда и след това успя да я хване.

В 86-ата минута Маркиньос стреля от дистанция, но над целта.

ГОООЛ! Реда Рабей вкарва втори гол във вратата на Георгиев!

До края на мача не паднаха повече попадения и жълто-черните спечелиха трите точки.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан, Джеймс Етоо, Самюел Супейен, Реда Рабей

Старши треньор: Азрудин Валентич

Царско село: Янко Георгиев, Мартин Кавдански, Ален Стеванович, Милчо Ангелов, Лъчо Балтанов, Диас Лукас, Венцислав Василев, Милан Йокич, Александър Александров, Луи Нганьони, Карлос Охене

Старши треньор: Любослав Пенев