СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев се класира без проблем за 1/8-финалите за Купата, Сисе с дебютни голове

Отборът на Ботев (Пловдив) се класира за 1/8 финалите в турнира за Купата на България след победа с 4:0 като гост на Оборище (Панагюрище). Двубоят се игра на стадион “Орчо Войвода” пред празни трибуни поради невъзможността на домакините да осигурят необходимата охрана и контрол по време на мача.

Головете за “жълто-черните” реализираха Димитър Тонев (8), Атанас Илиев (28) и Салиф Сисе (69,78) за който пък това бяха дебютни попадения с фланелката на пловдивчани.

Канарите бяха много по-добрият отбор на терена и напълно заслужено се поздравиха с победата, като четирите гола бяха най-малкото, с което “войводите” успяха да се отърват днес.

Прави впечатление, че “жълто-черните” успяха да запазят и мрежата си суха, което също убягваше на тима в последно време.

“Канарчетата” стартираха вихренно мача. Още във втората минута Неделев отправи хубав удар, който бе отразен от Гумиеро. Топката попадна в Атанас Илиев, който пък разтресе напречния стълб на вратата на домакините.

ГОООЛ! Ботев открива резултата в 8-ата минута чрез Димитър Тонев!

Атанас Илиев получи пас малко пред наказателното поле на домакините, след което с много красив извеждащ пас намери Димитър Тонев. Младокът хладнокръвно пусна топката покрай Гумиеро и даде аванс на своя тим.

В 14-ата минута Тодор Неделев стреля по страхотен начин от фаул, но Гумиеро с блестящ рефлекс изби в ъглов удар.

В 15-ата минута Неделев качи топката на главата на Наско Илиев. Нападателят на пловдивчани стреля, но топката премина на милиметри от левия страничен стълб на вратата на домакините.

В 25-ата минута мощен удар на Атанас Илиев с левия крак беше избит от стража Гумиеро, след което топката се отби в горната греда.

ГОООЛ! Атанас Илиев удвоява резултата в полза на “жълто-черните” в 28-ата минута!
След центриране от ъглов удар на Тодор Неделев, Атанас Илиев прати топката във вратата на Гумиеро за втори път.

В 38-ата минута Гумиеро отново трябваше да се намесва след далечен шут на Неделев. Стражът закова топката в ръцете си без проблеми.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и пловдивчани се оттеглиха на почивка с два гола аванс.

До края на срещата резултатът се запази и “канарчетата” се класираха за 1/8 финалите на турнира.

В 53-ата минута Ели Маркес направи страхотен индивидуален пробив, след което центрира към Васил Тачев, който стреля, но топката се отби в играч на гостите и излезе в ъглов удар.

Домакините имаха претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза. След центриране от ъглов удар Атанас Илиев вдигна високо крака си пред футболист на Оборище. Главният съдия обаче даде сигнал играта да продължи.

В 58-ата минута Атанас Илиев пласира удар точно под горната греда, който Гумиеро успя да избие в корнер.

В ответната атака гредата помогна на “канарчетата” след лошо изчистване на Маркиньос, който замалко щеше да си отбележи автогол.

В 64-ата минута Васил Тачев стреля с глава в наказателното поле, но право в ръцете на Янко Георгиев.

ГООЛ! Салиф Сисе вкара дебютния си гол с “жълто-черната” фланелка и направи резултата класически в 69-ата минута.
Димитър Тонев направи страхотен пробив, преминавайки през няколко човека на “войводите” след което поднесе топката на Салиф Сисе, който на празна врата нямаше как да сбърка.

ГООЛ! Салиф Сисе реализира втория си гол в мача в 78-ата минута, с което направи резултата 4:0!
Този път нападателят получи подаване от Филип Филипов и с директен удар прати топката в мрежата.

До края на срещата повече голове не паднаха и “канарчетата” се класираха заслужено за 1/8 финалите в турнира.

Снимки: Фейсбук Ботев Пловдив

Оборище: Хуго Гумиеро, Стенислав Георгиев, Никола Мицански, Ивайло Аврамов, Улисес Дос Сантос, Иван Великов, Мариян Ловков, Ели Маркес (к), Милко Георгиев, Васил Тачев, Даниел Васев

Старши треньор: Ненко Наплатанов

Ботев: Янко Георгиев, Мите Цикарски, Филип Филипов, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Маркиньос Педросо, Димитър Пройчев, Мишел Еспиноза, Димитър Тонев, Тодор Неделев (к), Атанас Илиев

Старши треньор: Петър Пенчев

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно