Ботев ПловдивТопФутбол

СНИМКИ: Ботев победи кипърци в неофициалния дебют на Копич, нова звезда бележи за “канарите”

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:1 кипърския Неа Саламина в контролна среща играна на “Футболен комплекс Ботев 1912” в Пловдив. Головете за “жълто-черните” забиха Антоан Бароан (6) и Елвис Ману (85), докато точен за гостите бе Владислав Климович (26).

Това бе неофициален дебют за новия наставник на пловдивчани Желко Копич, а голът на Ману пък бе негово дебютно попадение с “жълто-черната” фланелка.

В началните минути на двубоя играта бе равностойна, като се водеше предимно в център на терена.

ГОООЛ! Антоан Бароан открива резултата в 6-ата минута!
Гостите върнаха късо топката към вратаря си, но Бароан пресече подаването и останал сам срещу стража реализира – 1:0.

В 10-ата минута Хуан Фелипе стреля неточно към вратата на Ханкич.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 12-ата минута Владислав Климович опита изстрел от близка дистанция, но стражът на “жълто-черните” се намеси подобаващо.

В 17-ата минута Реда Рабей опита удар от дистанция, но много неточно.

В 25-ата минута Брахими триково елиминира бранител на гостите и навлезе в наказателното поле, но центрирането му бе разочароващо.

ГОЛ! В 26-ата минута Владислав Климович изравни резултата!
Гостите от Кипър изравниха резултата след фамозно попадение! Климович получи топка на удобна позиция и с атрактивен удар със странична ножица от близка дистанция прати топката в мрежата зад Ханкич. Феновете на Ботев аплодираха попадението.

В 35-ата минута силен удар на Офори Ричард накара Ханкич да се намесва.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при равен резултат.

В 61-ата минута далечен удар на Ето’о не затрудни Николаос Мелисас.

В 68-ата минута много силен удар от средна дистанция накара Ханкич да се намесва решаващо.

Две минути по-късно гостите като по чудо не направиха обрата пълен. Климович остана сам срещу Аргилашки, но стреля слабо.

ГОООЛ! Новото попълнение на “канарчетата” Елвис Ману бележи за 2:1 в 85-ата минута!
Елвис Ману реализира дебютен гол с фланелката на “жълто-черните”. Нападателят се възползва от разбъркване в наказателното поле и отблизо прати топката в мрежата.

bet365
До края на срещата не паднаха повече голове и пловдивчани се поздравиха с успеха.

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 4. Виктор Генев, 18. Самуел Супрайен, 44. Роберто Пунчец, 22. Реда Рабей, 6. Дилан Мертенс, 17. Николай Минков, 2. Рой Херман, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан

Неа Саламина: 1. Николаос Мелисас, 19. Андреас Франгос, 20. Серджиу Константинос, 25. Владислав Климович, 31. Флориан Тулемесе, 5. Нико Даткович, 7. Тиаго Ферейра, 6. Офори Ричард, 8. Рибейро Мигуелито, 95. Хуан Фелипе, 4. Джордже Кацикас