Ботев ПловдивЛокомотив ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: В много емоционално дерби Ботев удари Локомотив, Димитър Илиев пропусна дузпа

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) в голямото дерби на Пловдив. След постно първо полувреме, двата тима сътвориха много интересно второ, в което паднаха три гола, беше пропусна и дузпа, а в край на сметка “канарчетата” останаха крайни победители.

Капитанът на “черно-белите” Димитър Илиев пък пропусна дузпа при 0:0, което изигра решаваща роля.

Точни за “канарчетата” бяха Виктор Генев и новото попълнение Джак Лане. За Локомотив се разписа Димитър Илиев.

В 5-ата минута Емануел Току опита удар от дистанция, но право в ръцете на Рейдър.

Минута по-късно Умарбаев стреля от сериозна дистанция, но много неточно.

В 8-ата минута Парвиз Умарбаев се озово на страхотна позиция в наказателното поле, където от 10-ина метра необезпокояван стреля силно, но над вратата на Аргилашки.

В 16-ата минута Бароан бе изведен много добре зад гърба на защитата на “смърфовете”, но се забави след което бе застигнат от Гомис. Нападателят на “жълто-черните” опита изстрел, но много неточно.

В следващите минути срещата на два пъти бе прекъсвна, заради сериозни размирици по трибуните в Коматево.

В 32-та минута Неделев намери прекрасно Бароан в наказателното поле, но Рейдър излезе напред и попречи на играча в “жълто-черно” да нанесе изстрел.

В 38-ата минута Виктор Генев се включи в атака и пусна към Неделев отляво. Асът на домакините с отлично центриране намери Мохамед Брахими, който от няколко метра вместо да отправи удар, опита да овладява и топката му беше избита.

В 42-ата минута Митко Илиев намери добре Бирсент Карагарен, който отправи истински снаряд от около 20 метра, но над вратата на Аргилашки.

В добавеното време на първата част гол на “канарчетата” бе правилно отменен. Неделев стреля от дистанция, а Рейдър блокира топката, която попадна в Бароан, който ефектно с ножичен удар я прати под гредата. Нападателят на домакините обаче се намираше в поне 1 метър засада.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 48-ата минута Марсел намери Карагарен отляво в наказателното поле. Фланговият нападател отправи тежък шут, който Аргилашки изби.

В 57-ата минута Димитър Илиев пропиля дузпа! Капитанът на “черно-белите” с чудесен пас изведе Умарбаев зад отбраната на “канарчетата”. Националът на Таджикистан напредна и беше фаулиран от Аргилашки в наказателното поле. Кабаков без да се замисли посочи бялата точка. Зад топката застана Димитър Илиев, който изпълни дузпата в типичния си стил в левия ъгъл, но вратарят на Ботев успя да спаси.

В 68-ата минута Реда Рабей отправи много красив изстрел от дистанция, но Рейдър внимаваше и улови.

ГОООЛ! Виктор Генев открива резултата в 76-ата минута!
Конате направи нова солова акция отляво и пусна прострелно центриране към дузпата, което Умарбаев изби в корнер. От последвалия ъглов удар Неделев отправи прецизно центриране, а Виктор Генев успя да надскочи Мартин Паскалев и насочи с глава в левия ъгъл за 1:0.

ГООЛ! В 84-ата минута Джак Лане вкарва втори гол за Ботев и решава всичко в двубоя!
След невероятен 30 метров пас на Тодор Неделев, правещият дебют днес Джак Лане надбяга Мартин Паскалев и с много техничен удар промуши топката през краката на Рейдър – 2:0.

ГОООЛ! Димитър Илиев връща един гол в 89-ата минута!
След статично положение Мертенс не успя да изчисти топката. Кълбото се озова в Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът на “смърфовете” отправи удар, топката рикошира в Супрайен и стана неспасяема за Аргилашки.

До края на мача не паднаха повече голове и Ботев спечели трите точки.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Тодор Неделев, Еманиел Току, Мохамед Брахими, Антоан Бароан, Джеймс Етоо, Самюел Супрайен, Реда Рабей