СНИМКИ И ВИДЕО: 30 години по-късно: Ботев отново ликува на “Герена”, Току герой за “канарчетата”

Отборът на Ботев (Пловдив) обърна Левски и спечели визитата си на “Герена” с 2:1 в среща от плейофите за Лигата на Конференциите.

Това е първи успех за “канарчетата” на стадион “Георги Аспарухов” от 31 години, като за последно пловдивчани спечелиха тук през есента на 1990г. с 2:3.

Днес точен на два пъти за “жълто-черните” бе Емануел Току (46,50), докато за “сините” голът реализира Здравко Димитров (4). Тази победа пък прекъсна серията на “канарчетата” от 7 поредни мача без успех.

ГОЛ! Още в 4-ата минута Левски открива резултата чрез Живко Атанасов.
Живко Атанасов бе на точното място и довкара топката, която се отби в десния страничен стълб.

В 10-ата минута “канарчетата” организираха добра атака. Маркиньос комбинира с Емануел Току в наказателното поле, след което крилото нанесе удар, но се получи рикошет и топката опасно премина над напречната греда.

В 21-ата минута Филип Филипов центрира остро в наказателното поле, но Живко Атанасов изби в ъглов удар.

В 25-ата минута Патрик-Габриел Галчев проби отлично отляво и центрира по земя в наказателното поле, където Андриан Краев овладя с гръб, след което се завъртя и шутира, но топката премина покрай десния страничен стълб на Аргилашки.

Две минути по-късно Мартин Петков стреля от дистанция, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

В 32-ата минута пловдивчани изпуснаха златен шанс да изравнят резултата. Реда Рабей намери Атанас Илиев със страхотен 30 метров пас. Нападателят на “канарчетата” овладя по още по-добър начин на гърди, но останал очи в очи с Николай Михайлов заложи на силата, а стражът на “сините” изби в ъглов удар.

В продължението на първата част се откри нелоша възможност за Емануел Току. Топката се озова в краката на полузащитника на “жълто-черните”, който стреля от границата на наказателното поле, но в страни от целта.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

ГООООЛ! Ботев възстановява равенството веднага след поновяването на играта чрез Емануел Току!
Емануел Току възстанови равенството след хубав изстрел в близкия ъгъл.

ГОООЛ! Емануел Току прави обрата пълен с втория си гол в двубоя в 50-ата минута!
Гостите повториха упражнението и след изпълнение на ъглов удар, Емануел Току бе оставен непокрит и с изтрел в близкия ъгъл реализира.

В 66-ата минута Джонатан центрира остро по земя в наказателното поле към Атанас Илиев, но Николай Михайлов улови.

В 68-ата минута Радослав Цонев стреля към далечния ъгъл, но Георги Аргилашки изби.

В 79-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля от границата на наказателното поле, но над целта.

В 86-ата минута Атанас Илиев стреля с глава, но право в ръцете на Николай Михайлов.

До края на двубоя столичани натиснаха в опит да стигнат до равенството, но без успех. Така “канарчетата” се поздравиха с първа победа на “Герена” след повече от 30 години.

Снимка: Sportal.bg

Левски: Николай Михайлов, Живко Атанасов, Мартин Райнов, Ивайло Найденов, Здравко Димитров, Игнасио Висенте, Патрик-Габриел Галчев, Мартин Петков, Марин Петков, Андриан Краев, Драган Михайлович

Старши треньор: Живко Миланов

Ботев: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Па Конате, Виктор Генев, Маркиньос, Атанас Илиев, Мишел Еспиноза, Емануел Току, Реда Рабеѝ, Станислав Работов, Филип Филипов

Старши треньор: Азрудин Валентич