СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев срази Левски в голово шоу на Коматево и оглави Първа лига

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Левски с 3:1 в среща от 5-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” бяха много по-добрият отбор и спокойно можеха да вкарат още попадения.

Головете за жълто-черните реализираха Тодор Неделев (45+5д.), Симеон Славчев (авт.65) и Антоан Бароан (75), докато за “сините” точен бе Радослав Цонев (80).

С тази победа момчетата на Азрудин Валентич поведоха в класирането на Първа лига с актив от 10 точки, докато “сините” остават на 12-ата позиция с 3 точки.

Още във втората минута се откри възможност за домакините от Пловдив. Мертенс пусна към Па Конате по левия фланг на атаката на жълто-черните, който центрира в наказателното поле. Атанас Илиев закачи топката, която стигна до Минков, който стреля, но топката бе блокирана от защитник на “сините”.

В 11-ата минута Тодор Неделев елиминира по страхотен начин защитник на Левски, след което стреля, но ударът му бе блокиран.

Минута по-късно пловдивчани пратиха топката в мрежата на Николай Михайлов чрез Антоан Бароан. Първоначално голът бе зачетен, но след намеса на системата ВАР голът бе отменен заради засада.

В 19-ата минута Тодор Неделев получи пас от Мертенс, след което стреля много силно, но Николай Михайлов внимаваше и изби в ъглов удар.

В 27-ата минута страхотен снаряд на Георги Миланов изпита до краен предел рефлекса на Георги Аргилашки, който успя да избие в ъглов удар.

В 33-ата минута след разбъркване пред вратата на Георги Аргилашки, Христос Шелис остана на косъм от това да отбележи от броени метри разстояние.

ГООООЛ! Тодор Неделев открива резултата в последните секунди от продължението на първата част от дузпа!
При една контраатака за тима на жълто-черните Атанас Илиев изведе Па Конате зад гърба на защитата, а той бе задържан и повален в наказателното поле от Патрик-Габриел Галчев. Ивайло Стоянов вдигна директен червен картон на футболиста на “сините”, а Тодор Неделев реализира хладнокръвно за 1:0.

Това бе и последната ситуация до края на частта.

В 49-ата минута Мартин Петков отправи страхотен снаряд към вратата на Аргилашки, но стражът на “канарчетата” отново показа класа и изби в ъглов удар.

В 53-ата минута Тодор Неделев изведе Филип Филипов на стрелкова позиция, но ударът на бранителя бе спасен от Николай Михайлов.

Минута по-късно удар на Току бе спасен с мъка от стража на “сините”.

В 58-ата минута като по чудо резултатът не бе удвоен. Неделев отправи невероятен 30 метров пас към Бароан, който пусна към Филипов, но ударът му бе блокиран от играч на сините.

ГОООЛ! Ботев повежда с 2:0 в 65-ата минута след автогол на Симеон Славчев!
След центриране на Антоан Бароан отляво, Атанас Илиев успя да се пребори със Симеон Славчев, а халфът имаше нещастието да забие топката в мрежата на Михайлов за 2:0.

В 74-ата минута Бароан стреля по много добър начин, но Николай Михайлов с блестящ рефлекс отрази изстрела.

ГООООЛ! В 75-ата минута Антоан Бароан реализира трети гол във вратата на столичани!
Димитър Тонев овладя на левия фланг и се завъртя, за да намери с чудесно центриране Антоан Бароан, който заби топката за трети път зад гърба на Николай Михайлов.

ГОЛ! В 80-ата минута Радослав Цонев реализира от дузпа, за да намали резултата!
Здравко Димитров беше спънат в наказателното поле, а съдията не се поколеба да отсъди наказателен удар. Радослав Цонев застана зад топката и направи резултата 3:1.

До края на мача не паднаха повече попадения и Ботев се поздрави с трите точки напълно заслужено.

Ботев: Георги Алгилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартенс, Тодор Неделев, Атанас Илиев, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Антоан Бароан, Реда Рабей