СНИМКИ И ВИДЕО: Етър шокира Ботев в последната минута, “канарчетата” отново не успяха да победят

Отборите на Ботев (Пловдив) и Етър не се победиха, завършвайки 1:1 в среща от 9-ия кръг на efbet Лига. Точен за пловдивчани беше Джонатан Перейра (18), докато за “болярите” се разписа Преслав Боруков (93).

“Канарчетата” бяха по-дейният отбор на терена през първата част и заслужено откриха резултата. До края на полувремето пловдивчани успяха да запазят аванса си.

През втората част “жълто-черните” можеха да решат всичко, но голям пропуск на Димитър Тонев в началото на второто полувреме остави “болярите” в играта. След този пропуск гостите заиграха много по-добре и като по чудо не успяха да изравнят резултата.
Стражът на пловдивчани Георги Аргилашки направи редица добри спасявания и по всичко личеше, че ще запази трите точки за домакините.
Така се стигна до последната минута на мача, когато Преслав Боруков изравни.

След този двубой “канарчетата” останаха на 12-та позиция с 9 точки, докато Етър остава на последно място с 2 точки.

В 5-ата минута Маркиньос Педросо проби по левия фланг след, което пусна пас към Шоколаров, който стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Христо Иванов.

В 9-ата минута Неделев пусна към Атанас Илиев, който разгърна атаката, подавайки на Педросо. Бранителят пробва изстрел, но много неточно.

В 15-ата минута Пехливанов пробва удар, но след рикошет в играч на “канарчетата” топката излезе в ъглов удар.

ГОООЛ! Ботев повежда в 18-ата минута след гол на Джонатан Перейра.
След не особено добре изчистен ъглов удар от страна на Етър, Тодор Неделев взе топката и пласира центриране, с което се размина стража Христо Иванов, а Джонатан Перейра беше на най-точното място, за да реализира в опразнената врата.

В 30-ата минута Атанас Илиев пробва много хубав далечен изстрел, но Христо Иванов беше на мястото си и улови.

До края на първото полувреме не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 47-ата минута пловдивчани като по чудо не вкараха втори гол. Неделев изведе по страхотен начин Димитър Тонев сам срещу вратаря на “болярите”. Младокът можеше да комбинира с Атанас Илиев, който да реализира на празна врата, но вместо това предпочете да шутира. За негово нещастие топката премина покрай целта.

В 50-ата минута Преслав Боруков стреля, но право в ръцете на Аргилашки.

В 54-ата минута Шоколаров отправи удар, но над вратата.

В 56-ата минута гостите направиха страхотен пропуск. След центриране от ъглов удар Боруков стреля от няколко метра, но право в тялото на Аргилашки.

В 57-ата минута Пехливанов се измъкна сам срещу стража на домакините, но отново до гол не се стигна след спасяване на Аргилашки.

В 62-ата минута Стелян Добре стреля, но отново без проблеми за Аргилашки.

В ответната атака Атанас Илиев стреля опасно, но Иванов улови.

В следващите минути темпото на игра спадна и до интересни ситуации не се стигна.

В 83-ата минута след центриране от ъглов удар на Тодор Неделев Атанас Илиев се извиси най-високо, но ударът му мина малко встрани от вратата на Христо Иванов.

ГОЛ! Етър шокира Ботев в последната минута след гол на Преслав Боруков!
След огромно разбъркване в наказателното поле на “канарчетата” Преслав Боруков се домогна до топката и да разстреля Аргилашки за 1:1.

За нещо повече нямаше време и двата тима поделиха точките.

Ботев: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Виктор Генев, Филип Филипов, Маркиньос Педросо, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Димитър Тонев, Тодор Неделев (к), Атанас Илиев

Старши треньор: Петър Пенчев

Етър: Христо Иванов, Алдаир Ферейра, Божидар Кацаров, Георги Купенов, Здравко Запрянов, Мариян Иванов, Милчо Ангелов, Пламен Крачунов, Преслав Боруков, Стелиян Добрев, Даниел Пехливанов

Старши треньор: Петко Петков

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно