СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев спечели важна точка срещу Етър на “Ивайло”, двама изгоряха за мача във Враца

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши 0:0 при гостуването си на Етър в среща от 22-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” могат да са доволни от спечелената точка, тъй като “болярите” бяха по-добрият отбор в мача и само добрите намеси на Георги Аргилашки спасиха тима от загуба.

Неприятната новина за Азрудин Валентич е, че няма да може да разчита на двама от основните си състезатели за гостуването на съимениците им от Враца. Голмайсторът на “жълто-черните” Атанас Илиев, както и младият полузащитник на тима Димитър Тонев получиха по петия си жълт картон и ще трябва да изтърпят по един мач наказание.

След тази среща пловдивчани остават на 10-ата позиция с 21 точки, докато “болярите” са последни с 17 пункта.

В началните минути на двубоя не се случи нищо интересно, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

В 5-ата минута Току отправи не лошо центриране към Атанас Илиев, но Христо Иванов излезе и улови.

В 12-ата минута след неразбирателство в отбраната на “виолетовите” Маркиньос пусна пас към Илиев, който стреля, но неточно.

В 15-ата минута Маркиньос отправи удар към вратата на домакините, но много неточно.

В 21-ата минута Кольо Станев пробва удар от въздуха, но високо над целта.

В 30-ата минута “болярите” изпуснаха златен шанс да открият резултата. Мезу пусна страхотен извеждащ пас към Кнежевич, който останал очи в очи с Аргилашки стреля право в него.

В 33-ата минута Току изведе Маркиньос сам срещу вратаря на домакините, но атакуващият футболист на Ботев си поведе дълго топката и позволи на Иванов да улови. След това Маркиньос извърши фал срещу вратаря.

В 38-ата минута Здравко Илиев центрира много добре отдясно, Мезу се извиси над всички в наказателното поле, но не успя да насочи коженото кълбо в целта.

До края на полувремето не паднаха попадения и двата тима се прибраха на почивка при резултат 0:0

В 52-ата минута Здравко Илиев отправи истински снаряд от далечна дистанция, но Георги Аргилашки отрази с чудесна намеса.

В 56-ата минута избита топка от играч на Ботев попадна в Кольо Станев, който стреля от движение, но топката мина на сантиметри от напречния стълб на Аргилашки.

В 59-ата минута Кнежевич си проправи място за изстрел, но топката излетя високо над целта.

В 70-ата минута Мариньос напредна добре до границата на наказателното поле, след което топката му бе избита. Тя попадна във Филип Филипов, който отправи мощен изстрел, но в страни от вратата.

В 84-ата минута се откри прекрасен шанс за Етър. Здравко Илиев открадна топката и подаде към Кнежевич в наказателното поле, хърватинът стреля технично, но Аргилашки спаси акробатично.

До края на мача не паднаха голове и двата тима поделиха точките.

Етър: Христо Иванов, Божидар Кацаров, Миси Мезу, Здравко Запрянов, Кольо Станев, Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Пламен Крачунов, Преслав Боруков, Симеон Мечев, Христофор Хубчев

Старши треньор: Александър Томаш

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев (к), Маркиньос, Атанас Илиев, Мишел Еспиноса, Емануел Току, Реда Рабей, Димитър Тонев, Кевин Янсон, Филип Филипов

Старши треньор: Азрудин Валентич

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно