СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев се завърна в Европа с равенство срещу АПОЕЛ, пропуски лишиха “канарите” от победа

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши наравно 0:0 срещу АПОЕЛ (Никозия) в първа среща от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите, който се игра на националния стадион “Васил Левски”.

“Жълто-черните” и “легендите” направиха интересно първо полувреме, в което изпуснаха по няколко чисти положения, но през втората част и двата тима разочароваха с играта си.

Така реваншът в Никозия остава напълно отворен, като двубоят е идния четвъртък (28.07) от 20:00 часа.

В началните минути на двубоя играта бе спокойна, като до интересни ситуации пред някоя от двете врати не се стигна.

В 10-ата минута Емануел Току получи топка в половината на гостите и опита мигновен удар от далечна дистанция, но много неточно.

В 18-ата минута Теодороу проби по десния фланг и пробва удар с левия крак, който премина в страни от вратата на Ханкич.

В 24-ата минута Сарфо отправи много опасен изстрел от дистанция, при който Ханкич пробва да улови, но изпусна топката, след което стражът все пак хвана кълбото.

В 27-ата минута Джеймс Ето’о получи топка малко пред наказателното поле, след което отправи истински снаряд към вратата на АПОЕЛ, но бранител блокира топката с глава, като едва не падна на земята.

В следващите минути играта отново бе спокойна, като предимно се водеше в центъра на терена, а единоборствата преобладаваха.

В 43-ата минута Емануел Току получи пас от Мертенс, преодоля играч на гостите и стреля силно, но право в ръцете на Белек.

В добавеното време на първата част Емануел Току бе изведен сам среюу вратаря Белек, но ударът му бе отразен с върха на пръстите от стража на гостите.

До края на полувремето не паднаха голове и двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

В началните минути на втората част “канарчетата” наложиха натиск, но той се изразяваше предимно във владеенето на топката.

В 56-ата минута Реда Рабей шутира високо над вратата.

Пловдивчани можеха да се похвалят едва с 1-2 неточни удари за първите 15-20 минути на второто полувреме.

Постепенно гостите от Никозия започнаха да поглеждат по-смело напред и успяха да изнесат топката в по предни позиции, като няколко отговориха с няколко центрирания в наказателното поле, които не бяха проблем за Хидайет Ханкич.

В 80-а миннута Ханкич не се намеси особено добре, но имаше късмет, че стрелец на Апоел не успя да засече успешно във вратата на Ботев.

До края на срещата не паднаха голове и двата тима ще решат всичко в реванша след седмица.

Ботев: 13. Ханкич, 44. Пунчец, 18. Супрайен, 4. Генев, 17. Минков, 6. Мертенс, 15. Ето’о, 3. Конате, 22. Рабей, 10. Току, 7. Брахими