Ботев ПловдивТопФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев потопи Берое в “Коматево” и отново ще играе в Европа!

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Берое в решаващия бараж за класиране в европейските клубни турнири. Головете за “канарчетата” реализираха Мохамед Брахими (38) и Па Конате (48), докато за “заралии” точен бе Давиде Мариани (53)

“Канарчетата” не изиграха един от най-силните си двубои, но направиха достатъчно, за да запишат нов успех в Коматево и да се завърнат на европейската сцена.

Още в 22-ата секунда Мохамед Брахими се озова в наказателното поле и бе съборен от Бен Юсеф, а главният рефер посочи бялата точка. След преглед на системата ВАР обаче, наказателният удар бе отменен.

В следващите минути домакините установиха контрол върху топката, но до интересни положения не се стигна.

В 13-ата минута Джеймс Ето’о центрира в наказателното поле, където непокрит се оказа Па Конате, но ударът му с глава бе много неточен.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 15-ата минута Па Конате получи много добър пас от Дилан Мертенс, след което елиминира играч в “зелено” и сви топката към дузпата, където Реда Рабей стреля, но ударът му бе блокиран.

В 18-ата минута “жълто-черните” имаха претенции за дузпа. Джеймс Ето о центрира отблизо и топката удари в ръката бранител на гостите, но съдията прецени, че ръката е била в естествено положение и даде знак играта да продължи.

В 31-ата минута Бубакар Тунгара отправи много опасен удар от дистанция, но Хидайет Ханкич успя да избие топката.

ГОООЛ! Мохамед Брахими открива резултата в 38-ата минута!

Центриране на Тодор Неделев от ъглов удар затрудни отбраната на Берое, а Самюел Супрайен хитро подаде към Брахими, който от ъгълъ на вратарското поле прокара топката между купа от играчи за 1:0.

До края на първото полувреме не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

ГООООЛ! В 48-ата минута Па Конате удвоява резултата в полза на “жълто-черните”!

Па Конате хвърля в екстаз феновете на домакините. Джеймс Ето о центрира отдясно, топката прехвърли купа от играчи в наказателното поле и стигна до левия халф-бек на “канаретата”. Гвинейският национал овладя топката и с премерен шут я прати зад гърба на Ганев.

ГОЛ! В 53-ата минута Давиде Мариани връща гостите в мача!

Полузащитникът на старозагорци се озова на добра позиция пред наказателното поле и с много хубав удар матир Ханкич за 1:2.

В 62-ата минута Неделев намери по много добър начин Емануел Току, който отправи много мощен изстрел, но топката профуча покрай вратата на Генадий Ганев.

bet365

В 86-ата минута Джак Лейн шутира опасно, но Ганев успя да избие топката.

До края на срещата старозагорци опитаха да натиснат, но така и не стигнаха до изравнителен гол във вратата на Ханкич и Ботев победи с 2:1.