СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев надви Арда в зрелище с 2 червени картона и отменен гол, “канарчетата” отново са в Топ 3

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Арда (Кърджали) с 2:1 в среща от 7-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” играха повече от 30 минути с човек по-малко, преди и гостите да завършат двубоя в намален състав, но въпреки това задържаха аванса си.

Попаденията за жълто-черните реализира Маркиньос в (9,36), докато за кърджалийци точен бе Тонислав Йорданов (55). Така пловдивчани се изкачиха на третата позиция с актив от 14 точки, докато тимът от Кърджали е 11-ти с 5 пункта.

ГОООЛ! Ботев повежда в 9-ата минута чрез Маркиньос!
Тодор Неделев пресече топка в центъра на терена след което пусна извеждащ пас към Антоан Бароан. Той навлезе в наказателното поле, след което пусна остър пас към точката за изпълнение на дузпа, а там Маркиньос опъна мрежата за 1:0.

В 12-ата минута Антоан Бароан реализира второ попадение във вратата на Арда, като първоначално голът бе зачетен. След намесата на ВАР обаче, реферите видяха нарушение на Па Конате, преди нападателят на пловдивчани да прати топката в мрежата и голът бе отменен.

ГОООЛ! Маркиньос удвоява резултата в полза на “канарчетата” в 36-ата минута!
Маркиньос вкарва втори гол за домкините след асистенция на Тодор Неделев. Ударът на Маркиньос не бе силен, но въпреки това стражът на гостите не успя да реагира добре.

В 38-ата минута Лъчезар Котев получи добра възможност да обстрелва вратата на Аргилашки, но ударът му попадна право в ръцете на стража.

В 42-ата минута Тодор Неделев стреля от дистанция, но над вратата на Караджов.

В 45-ата минута Па Конате можеше да направи резултата класически, но изстрелът му от близко разстояние бе слаб и Караджов спаси.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за домакините.

В 52-ата минута домакините организираха хубава атака, в чиято основа бе Тодор Неделев. Халфът на “канарчетата” получи топката след което напредна и пусна пас в наказателното поле към Маркиньос. Бразилецът потърси мигновен удар, но защитник в “синьо” блокира топката, която излезе в ъглов удар.

ГОЛ! В 55-ата минута Арда се връща в играта след гол на Тонислав Йорданов!
Тонислав Йорданов бележи с техничен удар след центриране отляво. Положението бе разгледано с ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка голът бе зачетен.

В 60-ата минута жълто-черните получиха нов удар. Футболистът на Ботев влезе грубо в краката на противников играч, като първоначално реферът вдигна жълт картон на Рабей. След преглед на ситуацията с ВАР обаче, съдията промени решението си и вдигна директен червен картон на полузащитника.

В 64-ата минута Делев получи добра топка в наказателното поле, но изстрелът му бе много неточен.

В 68-ата минута Супрайен можеше да вкара трети гол за пловдвичани, но ударът му от близко разстояние разтресе напречния стълб на Караджов.

Минута по-късно мощен удар на Жуниньо профуча покрай целта.

В 74-ата минута Маркиньос пусна пас към Минков, който пусна прострелен пас в наказателното поле, където Току засече, но в страни от целта.

В 89-ата минута Лъчезар Котев стреля от дистанция, но в страни от целта.

До края на срещата и Пламен Крумов от състава на гостите бе изгонен, а “канарчетата” се поздравиха с четвърта поредна домакинска победа.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Тодор Неделев (к), Емануел Току, Антоан Бароан, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей