Отборът на Локомотив (Пловдив) претърпя унизителна загуба с 1:5 от Арда при визитата си в Кърджали в среща от 24-ия кръг на efbet Лига.

“Смърфовете” поведоха с гол в 3-ата минута, но след това отнесоха цели пет попадения, а късметът ги спаси и от още такива във вратата на Лукас Рейдър.

Така момчетата на Александър Тунчев почти сигурно ще останат във втората половина на таблицата и няма да играят в плейофите на първата шестица.

ГОООЛ! Парвиз Умарбаев открива резултата още в 3-ата минута!
Голяма грешка в отбраната на кърджалийци доведе до гол във вратата на домакините. Петко Ганев се опита да върне с глава към Луков, но топката бе много бавна и дебнещият Умарбаев стигна първи до нея. Халфът на “смърфовете” технично копна топката над стража на Арда и откри резултата – 0:1.

В 13-ата минута гостите от Пловдив като по чудо не вкараха втори гол. “Черно-белите” организираха бърза контраатака, при която Илиев пусна към Карагарен, който напредна по десния фланг, след което пусна остро центриране в наказателното поле. Там Умарбаев отклони за Боруков, който отправи истински снаряд, но топката срещна напречния стълб на Мартин Луков.

ГОЛ! Александър Георгиев изравнява резултата в 25-ата минута!
Ковачев излъга противник и стреля, но ударът му бе отразен от Рейдър. При добавката обаче прошка нямаше – Георгиев направи 1:1.

ГОЛ! Тонислав Йорданов прави обрата пълен в 29-ата минута!
След центриране на Александър Георгиев в наказателното поле, Йорданов се оказа най-съобразителен и глава прати топката в мрежата на Рейдър.

ГОЛ! Петко Ганев вкарва трети гол във вратата на пловдивчани в 33-ата минута!
След центриране от ъглов удар се получи истински карамбол в наказателното поле на “черно-белите”, а Петко Ганев отблизо успя да отбележи за 3:1.

В 38-ата минута Умарбаев получи добра топка в наказателното поле, но изстрелът му мина в страни от целта.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за домакините.

В 52-ата минута Карагарен получи добър пас пред наказателното поле, след което стреля, но Луков отрази с левия си крак.

Пет минути по-късно Райън Бидунга бе изгонен с директен червен картон. Първоначално Тодоров му вдигна жълт картон, но след преразглеждане с ВАР промени решението си.

В 60-ата минута Светослав Ковачев имаше шанс да направи 4:1 от броени метри, но не улучи вратата пазена от Рейдър.

В 62-ата минута Иван Тилев останал очи в очи с Рейдър не успя да го преодолее.

Положенията пред вратата на “смърфовете” следваха едно след друго, а само 2 минути по-късно Тилев изпусна още едно положение.

ГОЛ! Иван Тилев отбеляза четвърти гол за Арда в 66-ата минута!
Попадението бе прегледано чрез ВАР, но показа, че няма засада на Ковачев и голът бе признат. Той пусна пас към Тилев, който от няколко метра не сгреши.

ГОЛ! Светослав Ковачев реализира пети гол във вратата на Локомотив в 90-ата минута!
Ковачев отбеляза пети гол след добра акция на Георги Атанасов.

До края на срещата не паднаха повече голове и Арда взе заслужен успех.

Снимка: Sportal.bg

Арда: 71. Мартин Луков, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев (к), 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 25. Дави КИКИ, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 80. Лъчезар Котев

Старши треньор: Стамен Белчев

Локо: 71. Лукас Рейдър, 61. Райън Бидунга, 5. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 6. Емил Янчев, 9. Бирсент Карагарен, 19. Александър Василев, 20. Милош Петрович, 7. Парвиз Умарбаев, 14. Димитър Илиев (к), 99. Преслав Боруков