(СНИМКИ И ВИДЕО): Словакия е “черно-бяла”! Локомотив Пд сънува европейски сънища след поредния велик миг на Ален Ожболт

Локомотив Пд изживя още една славна нощ в европейските клубни турнири….

“Смърфовете” трябваше да минат през ада, но все пак да се доберат до третия квалификационен кръг на Лига Европа след футболен епос в словашкия град Търнава. Момчетата на Бруно Акрапович загубиха гостуването си на местния Спартак с 1:3, но с общ резултат 3:3 от двата мача и гол на чужд терен продължават напред.

Великият “черно-бял” момент дойде в 74-ата минута, когато Локомотив Пд губеше с 0:3 и вече виждаше “изхода” на турнира, когато Ален Ожболт – човекът, който реши и финала за Купата на България преди два месеца и половина срещу градския съперник Ботев Пд (1:0), вкара с глава за
крайното 1:3.

Преди гола на словенския нападател попадения на Филип Дангубич (16′), Богдан Митреа (53′) от дузпа и Рафаел Таварес почти изпратиха Спартак Търнава напред в турнира. Все пак последната дума имаха пловдивчани. Спартак завърши срещата с 10 души, след като през първата част бранителят Тимитей Захумински бе изгонен с директен червен картон.

Така Локомотив Пд ще играе срещу френския Страсбург в третия предварителен кръг на Лига Европа (победил Макаби Йахфа след 4:3 в двата мача). Мачовете са на 8-ми (на “Лаута”). и 11-ти август.

Още в първата минута Спартак опита да върне пасива си с попадение. Емир Халилович получи пред границата на наказателното поле и стреля с десния крак, но топката летеше слабо и попадна право в ръцете на Мартин Луков.

Секунди по-късно Локомотив Пд пренесе събитията в другата половина. Димитър Илиев пусна остър пас зад защитата на словаците от свободен удар, но никой в “черно-бяло” не успя да засече и кълбото бе хванато от Добровой Русов.

В 6-ата минута подаване на Карагарен отдясно намери Аралица в наказателното поле на Спартак, но ударът с глава на хърватина премина в аут.

ГОООЛ Филип Дангубич откри за Спартак Търнава в 16-ата минута – 1:0! Общ резултат 2:1 в полза на Локомотив Пд.

В 16-ата минута Карагарен бе надигран от Ловат по левия фланг на нападението на словаците. Ловат подаде меко към точката на дузпата, а там най-добре пласиран се оказа халфът Дангубич, който с глава прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на врата на Мартин Луков.

В 19-ата минута Халилович опита късмета си по диагонал отдясно, но топката попадна право в ръцете на стража на пловдивчани.

В 22-ата минута Йосип Томашевич стреля от дистанция, но топката излетя високо в аут. Две минути след това вратата на Локомотив Пд бе застрашена от нова опасност, когато отново Ловат центрира опасност от левия фланг полувисока топка. Тя стигна до Дангубич в наказателното поле на Локомотив Пд, който стреля с глава, но и сега Луков внимаваше.

В 35-ата минута Спартак Търнава остана с 10 души! Това се случи, след като бранителят Тимотей Захуменски повали на земята откъсващия се сам срещу вратаря на Спартак Търнава Ален Ожболт. След изпълнението на свободния удар, на около 25 метра от вратата на домакините, Давид Малембана стреля в аут.

Две минути преди края на първата част страховит удар на Емир Халилович бе отразен от Луков със сетни сили – топката отиде в корнер, след който не последва нищо опасно за вратата на “смърфовете”.

Втората част започна с голям шанс за Локомотив Пд. Остро подаване от десния фланг на Карагарен намери Ален Ожболт. Словенецът се освободи от опеката на съперник и опита шут от движение в близкия ъгъл, но топката мина на сантиметри в аут след рикошет. След изпълнения корнер Малембана бе намерен, но ударът му бе посредствен и излетя в аут.

Две минути след това Карагарен отново намери свой съотборник в наказателното поле – този път Аралица, но ударът на хърватина с глава също не бе точен и не намери рамката на вратата на Спартак Търнава.

В 51-ата минута домакините получиха дузпа, след като Малембана задържа за фланелката и повали Богдан Митреа в наказателното поле.

ГОООЛ Зад топката застана фаулираният и капитан на словаците – Митреа, който излъга Луков и реализира в обратния му ъгъл за 2:0! Общ резултат 2:2.

В 55-ата минута Лукас Ловат стреля силно от дистанция по земя, но Луков плонжира и изби. Само няколко секунди след това Марко Тешия разтресе напречната греда с техничен и много сложен за улавяне удар. Луков остана под топката, но тя не пожела да влезе в неговата врата.

В 61-ата минута Локомотив Пд бе крайно близо до гол. Подаване на Умарбаев от свободен удар намери Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът на “смърфовете” стреля в далечния на Русов ъгъл с глава, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб в аут.

В 63-ата минута разбъркване в наказателното поле на Спартак извади топката пред наказателното поле. Там беше Момчил Цветанов, който шутира силно с левия крак, но високо в аут.

В 67-ата минута прекрасно развито нападение на Локомотив Пд позволи на Умарабев да намери Карагарен отдясно. Той стигна почти до аутлинията, откъдето пусна успоредно към близка греда. Там беше оставеният за пореден път сам Ожболт, но ударът му отново излезе в аут.

ГОООЛ Рафаел Таварес матира Мартин Луков с трети гол в 71-ата минута – 3:0! Общ резултат 3:2 в полза на Спартак Търнава.

Спаратак се добра до трети гол и така взе нещата в свои ръце. Подавне зад защитата на Локомотив Пд намери Таварес, който само чукна отстрани на Луков за 3:0.

ГОООЛ Ален Ожболт реализира с глава в 74-ата минута за 1:3! Общ резултат 3:3.

Локомотив Пд обаче бе жив и показа, че има сили за голове. Прекрасно центриране на Карагарен отдясно по атаката на “смърфовете” намери Ален Ожболт, който с прекрасен летящ плонж с глава заби кълбото във вратата на Русов за 3:1.

В 85-ата минута Лукас Ловат стреля отчаяно със сила от дистанция от свободен удар, но в аут.

Спартак Търнава: Русов, Митреа, Дангубич, Тесия, Жоао Диого, Собчик (Ван Кесел 72′), Халилович, Месик, Таварес, Ловат, Захуменски

Резерви: Болек, Турна, Якубек, Меник, Михалек, Келеман, Ван Кесел

Старши треньор: Рикардо Шеу

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Давид Малембана, Павел Витанов (Первиз Умарбаев 57′), Момчил Цветанов (Георги Илиев 72′), Бирсент Карагерен, Ален Ожболт, Анте Аралица, Димитър Илиев

Резерви: Пиргов, Умарбаев, Бахтич, Георги Илиев, Елитон, Масоеро, Густаво