СНИМКИ: Три дни по-късно – сега Ожболт я подаде, а Карагарен я вкара за хикс срещу шампиона

Локомотив Пд измъкна точка на шампиона Лудогорец…

Евробойците на Бруно Акрапович завършиха при 1:1 с разградчани на „Лаута“ в среща от четвъртия кръг на efbet Лига. Равенството е първо за „смърфовете“ през този сезон, след като до момента те имаха актив от две победи и една загуба.

Срещата с „орлите“ дойде три дни след епичния „черно-бял“ реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа – срещу Спартак Търнава в Словакия, където Локомотив Пд загуби с 1:3, но продължи в следващата фаза на турнира след равенство 3:3 общ резултат и гол на чужд терен.

Иначе „смърфовете“ се добраха до попадение срещу Лудогорец точно след час игра, когато позната комбинация – между Ален Ожболт и Бирсент Карагарен (както срещу Търнава за 1:3, но сега в обратен ред), позволи на втория да даде аванс на домакините.

Преднината на Локомотив Пд издържа едва 4 минути, когато Вандерсон остави точка на на лидера в подреждането при визитата му в Пловдив. Иначе в 14-ата минута на срещата Илко Пиргов спаси дузпа, изпълнена от Дан Битон.

След това равенство остава пети със 7 точки в класирането на шампионата. В четвъртък (8-ми август) „смръфовете“ посрещат френския Страсбург в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

В елита на България след седмица Локомотив Пд гостува на Арда Кърджали в двубой, който ще се играе на Лаута.

Локомотив Пд успя да отправи първия точен удар в срещата. Много хубав пробив на Уирис Густаво през центъра му позволи да комбинира надясно с Николай Николаев. Младият играч на “смърфовете” центрира към точката на дузпата, откъдето Аралица стреля с глава, но право в ръцете на Пламен Илиев.

В ответната атака Якуб Швиерчок стреля по диагонал с десния крак към далечния ъгъл на Пиргов, но в аут.

СПАСЕНА ДУЗПА! В 10-ата минута Илко Пиргов спаси дузпа на Дан Битон. Стражът се хвърли Наказателният удар бе даден минута по-рано, когато Томашевич фаулира Сисиньо в полето на домакините.

В 13-ата минута Уирис стреля от фронтална позиция, но Пламен Илиев нямаше проблем да улови. Две минути след това Вандерсон опита късмета си от свободен удар, но топката се отби в десния страничен стълб.

В 24-ата минута Николай Николаев успя да спаси една почти излизащата топка и я вкара в наказателното поле на близка греда. Кълбото стигна до Аралица, който опита труден удар от малък ъгъл, но не успя да уцели топката и тя бе изчистена от защитата на Лудогорец.

В 27-ата минута Един Бахтич овладя отляво и стреля мощно по диагонал, но Илиев внимаваше и изби в корнер.

В 34-ата минута Стивън Езе бе близо до това да си вкара автогол. Подаване отляво на Антон Недялков бе насочено към малкото наказателно поле. Нигериецът Езе обаче подложи неправилно крак и замалко да изненада Пиргов, който обаче отново прояви страхотен рефлекс и изби успя да изби напред.

Малко след това Давид Малембана сгреши и топката стигна до Швиерчок. Той намери Вандерсон, а Езе застана на пътя на бразилеца, който извади на Жоржиньо, чийто удар бе блокиран именно от Стивън Езе.

В 41-ата минута хубава триходова комбинация отдясно на разградчани извади топката пред наказателното поле за Гораласки. Той шутира мигновено, но топката излетя извън очертанията на вратата.

Втората част започна лежерно и неактивна игра в предни позиции отстрана и на двата отбора. Едва в 54-ата минута Аралица получи пред наказателното поле, обърна се и стреля, но в аут.

ГОООООЛ Бирсент Карагарен откри за Локомотив Пд в 60-ата минута – 1:0!

Домакините създадоха брилянтно нападение отдясно. Ален Ожболт пое топката и комбинира с Бирсент Карагарен в наказателното поле. Вторият овладя и с мощен удар от въздуха не остави шансове на стража на Лудогорец.

ГОООООЛ Вандерсон изравни в 64-ата минута – 1:1!

Бразилецът напредна отляво и с премерен удар отляво по диагонал към далечния на себе си ъгъл матира Илко Пиргов. В 66-ата минута Ожболт стреля от дистанция, но право в ръцете на Пламен Илиев.

В 77-ата минута Кешеру получи пред наказателното поле на Локомотив и стреля технично с фаул с левия крак, но топката бе уловена от Илко Пиргов.

В 82-ата минута контрадействия на домакините позволиха на Карагарен да се впусне напред отдясно на наказателното поле на Лудогорец. Крилото се спря за момент, след което реши да стреля със сила от малък ъгъл, но топката излезе в аут.

В 92-ата минута Един Бахтич изстреля мощен снаряд от около 20 метра, но топката излетя с малко в аут.

Стартови състави:

Локомотив Пд: Илко Пиргов, Стивън Езе, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Николай Николаев (Бирсент Карагарен 46′), Йосип Томашевич, Елитон, Един Бахтич, Уирис Густаво, Анте Аралица (Ален Ожболт 58′), Первиз Умарбаев (Петър Витанов 81′)