Ботев ПловдивФутбол

СНИМКИ: Минорен Ботев Пд тласна Лудогорец към осма титла поред

Ботев Пд допусна пето поредно поражение във всички турнири…

Момчетата на Николай Киров загубиха от шампиона Лудогорец (0:2) в среща от предпоследния 35-ти кръг на Първа лига, шест дни след краха срещу Локомотив Пд (0:1) във финала за Купата на България.

Разградчани се разписаха на два пъти в последните 10 минути на първата част – Клаудиу Кешеру (35′) и Якуб Швиерчок (45′). Малко преди откриващото попадение Козмин Моци пропусна дузпа, спасена по прекрасен начин от поляка Даниел Кайзер.

Иначе този успех доближа само на един мач Лудогорец от осмата поред шампионска титла на България. “Зелените” са лидери със 76 пункта, докато вторият ЦСКА-София е втори със 75 т. “Армейците” спечелиха Вечното дерби срещу Левски (2:0), с което оставиха интригата в битката за титлата до последния кръг на шампионата.

След няколко дни Лудогорец посреща Черно море, а ЦСКА-София е домакин на Ботев Пд.

Кръг преди края “канарчетата” пък са 6-ти с 50 точки. “Жълто-черните” не са вкарали гол вече в четири поредни двубоя във всички надпревари.

Иначе срещата започна с хубава акция на Тодор Неделев. Той разсече терена през центъра с хубав пас наляво към Александър Тонев. Вторият върна на “осмицата”, след което Неделев стреля силно с левия крак, но в аут.

Последваха по-спокойни 20 минути, в които Лудогорец държеше топката и се настани в половината на съперника. В 26-ата Кешеру навлезе с топка в крака отдясно на наказателното поле и стреля с десния крак, но топката се оплете от външната страна на мрежата зад Кайзер.

В 28-ата минута Лудогорец получи дузпа, след като Димо Бакалов бе повален в наказателното поле от Кристиян Димитров. Зад топката застана Козмин Моци, който стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Даниел Кайзер, но полякът плонжира и изби. При добавката Моци опита с пета, но топката излетя в аут.

ГОООЛ Клаудиу Кешеру откри за Лудогорец в 37-ата минута – 0:1!

Атака на “орлите” отляво позволи на Швиерчок да пусне към Кешеру. Въпреки че румънецът имаше защитник в “жълто-черно” на гърба си, той се обърна умело и стреля силно с левия крак, пронизвайки Кайзер.

В 39-ата минута Вутов получи пред границата на наказателното поле отляво. Той не се поколеба да отправи параболичен удар по диагонал, но топката прелетя с малко над вратата на съперника.

В 43-ата минута Тонев стреля силно от дистанция, но в аут.

ГОООЛ Якуб Швиерчок покачи за Лудогорец – 0:2!

Силно влизане на Антон Недялков отляво му позволи да направи двойно с Георги Терзиев. Той центрира в наказателното поле с остър пас, който стигна Швиерчок – последният нямаше проблем да вкара нов гол за Лудогорец на празна врата.

Секунди след като се появи в игра, Крис Добрев опита шут от дистанция, но топката се спря право в ръцете на Пламен Илиев. В 53-ата минута Неделев се удари в кабинката на санитарите след сблъсък с Манолев.

В 61-ата минута Неделев стреля много силно с левия крак от пряк свободен удар, но топката прехвърли както стената, така и вратата на Илиев. 4 минути по-късно Якуб Швиерчок стреля от около 10 метра, но Даниел Кайзер изби в корнер. След него не последва нищо опасно за домакините.

До края не се случи нищо интересно и Лудогорец прибра пълния комплект от точки при визитата си в Пловдив.

Стартови състави:

Ботев Пд: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Лазар Марин, Радослав Апостолов (Джонатан Перейра 46′), Васил Детелинов Шопов, Лъчезар Балтанов (Феребори Доре 77′), Александър Тонев (Кристиан Добрев 46′), Тодор Неделев, Антонио Вутов

Резерви: Стелиан Ангелов, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Феребори Доре, Кристиан Добрев, Станислав Шопов, Еберт Кардосо

Главен треньор: Николай Киров

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялко, Сисиньо, Георги Терзиев, Димо Бакалов, Станислав Манолев, Светослав Дяков (Рафаел Форстър 92′), Клаудиу Кешеру, Козмин Моци, Яцек Горалски, Якуб Швиерчок (Серкан Юсеин 74′)

Резерви: Ренан дос Сантос, Давид Перейра, Доминик Янков, Адриан Попа, Рафаел Форстър, Джоди Лукоки, Серкан Юсеин

Главен треньор: Стойчо Стоев

Главен съдия: Ивайло Стоянов