Петрович с първа загуба, Ботев Пд страда от липсата на голям нападател

Ботев Пд записа първа загуба през новия сезон…

Момчетата на Желко Петрович отстъпиха на Левски в София на ст.”Георги Аспарухов” с 1:3 в двубой от третия кръг на efbet Лига.

Срещата бе решена след два прекрасни гола на Давиде Мариани (10′, 51′) през първата и втората част – първо след шут от дистанция, и след това след страшно прецизен удар от свободен удар. Между двете попадения шансовете на Ботев Пд запази Еберт Кардосо, който в последната минута на първата част (45′) реализира красив гол с левия крак от разстояние.

10 минути преди края левият бек на Левски – Иван Горанов (80′), оформи крайното 3:1 в полза на домакините след хубава акция отляво.

През по-голямата част от срещата се видя, че Ботев Пд страда от липсата на изявен централен нападател, който да завършва ефективно нападенията на тима. Тейлон, който все още не е успял да се адаптира напълно към играта на своите колеги, имаше няколко шанса пред себе си, които така и не оползотвори.

Така “канарчетата” вече са опитвали от вкуса всеки един резултат. В първите си две срещи от новия сезон те завършиха при 0:0 с новака Арда Кърджали, а след това победиха Дунав Русе (3:1) в първата си домакинска среща. В следващия си мач пловдивчани гостуват на Етър Велико Търново.

Ботев Пд създаде първата опасност в срещата. Скоростно нападение позволи на Александър Тонев да пусне хубав пас наляво към Тейлон Кореа, който си навлезе в наказателното поле. Бразилецът стреля мощно с левия крак, но топката се спря в ръцете на Милан Миятович.

В 6-ата минута Левски опита да отговори. Подаване отдясно на Живко Миланов намери Станислав Иванов в наказателното поле на “сините”, но изстрелът с глава на нападателя излезе в аут.

ГОООЛ Давиде Мариани откри резултата в полза на Левски в 10-ата минута – 1:0!

Левски нанесе първия удар в срещата, след като швейцарецът Мариани пое топката на около 25 метра от вратата на съперника и стреля параболично. Това изненада Аргилашки, който бе излязъл напред и топката го прехвърли, оплитайки се в мрежата му.

Минута след това Ботев Пд бе близо до изравняването, когато топката стигна до Тейлон, но той отправи страшно слаб удар от много удобна позиция в наказателното поле.

В 20-ата минута Паулиньо също опита удар от дистанция. Този път топката не влезе във вратата на “жълто-черните”, но определено профуча много опасно покрай десния страничен стълб зад Георги Аргилашки.

Четири минути след това Паулиньо отново бе с топка в крака и можеше да матира стража на Ботев Пд за втори път. От идентичен на предходната позиция бразилецът стреля с външната част на обувката, но топката отново излетя в аут.

В 31-ата минута Тиам шутира от дистанция, но кълбото пак прелетя далеч в аут. Две минути след това Еберт се измъкна по левия фланг, преодолявайки играч на “сините”. Бразилецът пусна на далечна греда, където Тейлон бе на чудесна позиция на празна врата, но не успя да уцели топката и тя излетя далеч встрани.

В 37-ата минута Мариани пак изненада Аргилашки с красив шут по диагонал, но топката прелетя с малко над вратата на Ботев Пд.

ГОООЛ Еберт Кардосо изравни в 45-ата минута – 1:1!

Еберт рискува със силен шут от дистанция по диагонал. Топката влезе неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Миятович, изравнявайки резултата.

Втората част започна по много подобен начин на първата – с гол на Давиде Мариани.

ГОООЛ Халфът на столичани отново даде аванс на Левски в 51-ата минута – 2:1!

Швейцарецът стреля великолепно от пряк свободен удар на границата на наказателното поле и така завъртя топката над стената, че не остави никакви шансове на Георги Аргилашки.

Секунди по-късно Мариани с хубав пас изведе Станислав Иванов сам срещу Аргилашки, но стражът на гостите изби с крак удара на младока. В 57-ата минута Иванов отново се оказа сам срещу вратаря на Ботев Пд, след прекрасен пас зад защитата на гостите към него, но нападателят отново не намери целта. Аргилашки отново показа прекрасно пласиране, изби шута, след което улови в прегръдките си.

В 68-ата минута “жълто-черните” пропиляха голям шанс. Хубава комбинация между ФИлипов, Неделев и Вутов отдясно на нападението на Ботев Пд позволи на топката да стигне до резервата Марко Перван в наказателното поле на Левски. Последния стреля технично в далечния опразнен ъгъл на Миятович, но кълбото като по чудо не влезе във вратата.

В 73-ата минута, след изпълнение на корнер, топката попадна в краката на Станислав Костов. Той мигновено стреля, но топката се спря в десния страничен стълб зад Аргилашки и излетя далеч напред.

В 78-ата минута Тодор Неделев опита нещо, което вече е правил успешно – удар от центъра на терена (в мача с Локомотив Пд, 2:0, през декември). Този път обаче “осмицата” не успя да намери очертанията на вратата зад Миятович.

ГОООЛ Иван Горанов вкара трети гол за Левски в 80-ата минута – 3:1!

Левият бранител направи страхотно двойно подаване със Станислав Костов отляво на наказателното поле на Ботев и се озова на стрелкова позиция непокрит. От мощния му удар топката се отклони с малко от крака на Аргилашки, но се озова в мрежата му.

Левски: Милан Миятович, Иван Горанов, Давиде Мариани (Франко Мазурек 87′), Дени Алар (Станислав Костов 68′), Мартин Райнов, Паулиньо, Станислав Иванов (Насиру Мохамед 83′), Хали Тиам, Нуно Рейш, Йоанис Каргас, Живко Миланов

Резерви: Николай Михайлов, Деян Иванов, Илия Юруков, Станислав Костов, Насиру Мохамед, Франко Мазурек, Ивайло Найденов

Старши треньор: Петър Хубчев

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Филип ван Арнем, Лъчезар Балтанов (Марко Перван 60′), Кристиан Добрев (Станислав Шопов 73′), Александър Тонев (Антонио Вутов 57′), Тодор Неделев, Тейлон Кореа

Резерви: Янко Георгиев, Костадин Ничев, Антонио Вутов, Станислав Шопов, Радослав Терзиев, Марко Перван, Лазар Марин

Старши треньор: Желко Петрович

Главен съдия: Никола Попов