СНИМКИ: Войнът Митко Илиев вдъхнови “черно-бял” обрат преди Европа

Локомотив Пд постигна първи успех през новия сезон…

„Смърфовете“ надиграха софийския Славия с 3:2 у дома при първия си мач на ст.”Локомотив” „Лаута“ през кампанията. Големият герой за пловдивчани отново бе капитанът Димитър Илиев, който се отчете с две попадения и бе в основата на осъществения обрат над съперника още през първата част.

Много груба грешка на Стивън Езе още в първите минути позволи на Цветелин ЧУнчуков да се възползва и да даде аванс на столичани (3‘).

Това обаче не разколеба по никакъв начин домакините, които достигнаха до обрат още до края на първата част. В 12-ата минута Локомотив Пд получи дузпа за игра с ръка на бранител на Славия. Наказателният удар бе материализиран от Димитър Илиев. Капитанът поведе своите към аванса 9 минути по-късно, когато с премерен удар от около 15 метра възпламени радостните възгласи по трибуните.

В 25-ата минута Анте Аралица, който в 25-ата минута се възползва от лошо изчистване на Милен Гамаков и на празна врата вкара третия гол за своя отбор. Точка на спора сложи Радослав Кирилов, който 4 минути преди края вкара с красив шут от границата на наказателното поле за 3:2.

Това е първи успех за „смърфовете“ през сезона, след като на старта загубиха от Черно море във Варна с 1:3.

В четвъртък Локомотив Пд се завръща на европейската сцена след 7-годишно прекъсване. Тимът на Бруно Акрапович ще домакинства на словашкия Спартак Търнава (25-ти юли). Реваншът е на 1 август в Търнава.

ГОООЛ Цветелин Чунчуков даде аванс на Славия още в 3-ата минута – 0:1!

Голяма грешка на Стивън Езе беляза началото на срещата. Нигериецът не успя да си спре топката и я пропусна под себе си. От това се възползва Цветелин Чунчуков, който предоля Мартин Луков и вкара на празна врата.

В 11-ата минута Локомотив Пд получи дузпа, след като Христо Попадийн спря с ръка центриране на Момчил Цветанов отляво.

ГООООЛ Димитър Илиев реализира отсъдената дузпа в 12-ата минута – 1:1!

В 15-ата минута Димитър Илиев опита шут от границата на наказателното поле, но вещата намеса Стергиакис изпрати топката в корнер.

ГООООЛ Димитър Илиев вкара втори гол в 21-ата минута – 2:1!

Само няколко минути по-късно Илиев поправи грешката си с идентичен на предишния шут. Капитанът на Локомотив Пд получи от Карагарен в наказателното поле и с техничен удар с вътрешната част на дясното си ходило изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Славия.

ГООООЛ Анте Аралица реализира трети гол за своя отбор в 25-ата минута – 3:1!

Опит за изчистване на топката отстрана на Милен Гамаков изпрати топката в краката на Аралица. Късметът бе с нападателя на Локомотив Пд, който се озова на празна врата с топката в крака и вкара трети гол за своя тим.

В 31-ата минута Аралица опита шут от дистанция, но топката профуча високо и неточно в аут.

Шест минути по-късно много ефективни финтове на Карагарен му позволиха да се измъкне от защитник отдясно на наказателното поле. Крилото на “смърфовете” си скъси ъгъла, но все пак опита нещо средно между удар и пас. Топката обаче профуча встрани от десния страничен стълб на вратата на гостите, като не бе и засечена от нито едни играч на “черно-белите”.

В 40-ата минута страхотна контра изпрати топката към Аралица, който бе вдясно на атаката на Локомотив Пд. Хърватинът си бутна топката надясно, след което стреля с мощен удар, но топката отново премина в аут.

В 43-ата минута подаване отдясно на Георги Йомов намери Радослав Кирилов в наказателното поле на Локомотив Пд. Последният опита шут, но топката полетя неконтролируемо в аут.

В добавеното време на първата част Йомов получи отдясно на нападението на
Славия и стреля мощно, но топката прелетя над вратата на Луков.

В 50-ата минута Локомотив Пд получи първия си голям шанс за гол през втората част. Акция отдясно освободи пространство за Карагарен на фланга. Той го оползотвори умело и върна към дузпата, където Момчил Цветанов бе останал сам. “Седмицата” стреля с левия крак, но в аут.

В 53-ата минута далечно подаване отляво намери Георги Йомов в наказателното поле на Локо Пд. Йомов опита да стреля от воле, но топката изфуча далеч-далеч от вратата на “черно-белите”.

В 65-ата минута Цветанов отново се озова на стрелкова позиция, но този път точният му шут попадна право в ръцете на Стергиакис.

ГООООЛ Радослав Кирилов оформи крайното 3:2 в 86-ата минута с премерен удар с десния крак в долния ляв ъгъл на вратата на домакините!

Стартови състави:

Локомотив Пд (3-5-2): Мартин Луков, Стивън Езе, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Петър Витанов, Парвиджон Умарбаев (Дайвид Малембана 90′), Димитър Илиев, Анте Аралица (Един Бахтич 85′), Ален Ожболт (Георги Илиев 78′)

Славия (4-2-3-1): Антониос Стергиакис, Христо Попадийн, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Георги Йомов, Дарко Тасевски (Калоян Кръстев 78′), Владислав Узунов (Николай Дюлгеров 69′), Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков

Старши треньор: Златомир Загорчич

Главен съдия: Волен Чинков