Ботев ПловдивФутбол

Трагедия и половина – Ботев (Пд) се удави във “водите” край Бургас!

Отборът на Ботев (Пд) изигра поредния си слаб мач в Първа лига!

“Канарчетата” допуснаха повече от разгромна загуба с 4:0 от Нефтохимик при гостуването си на ст.“Лзур“ в Бургас в срещата от 18-я кръг на Първа лига.

Пловдивчани изнесоха поредната си, в последния месец и половина, слаба продукция и не успяха с нищо да затруднят своя вдъхновен съперник. Голове на Любомир Божинов, Николай Дюлгеров, Мариян Огнянов и Венци Христов бетонираха гръмкия успех на “шейховете”, а Ботев (Пд), както често се случва в последно време, остана с празни ръце.

В Ботев (Пд) „миналата година бе по-добра от тази, а следващата сякаш ще бъде по-лоша и от настоящата“…

След тази загуба “жълто-черните” се превръщат в тима с най-слабата защита в Първа лига, като те са допуснали 35 гола от началото на шампионата.

Срещата започна равностойно като в първите 10 минути почти нямаше опасни положения пред която и да е от двете врати.

ГОООЛ Любомир Божинов откри за домакините в 13-та минута – 1:0!

Все пак домакините от Нетфохимик първи се възползваха от създалите им се шансове за гол. Любомир Божинов стреля много технично от фаул, от около 20 метра пред вратата на Георгиев, завъртайки безпощадно топката в горния ляв ъгъл.

10 минути по-късно акция отдясно изведе Емануил Манев на точката на дузпата. Той стреля слабо в долния десен ъгъл на вратата на Ботев (Пд), но Георгиев плонжира и улови.

В ответната атака далечен удар на Тодор Неделев разтресе гредата Янко Георгиев, но  топката излезе в аут.

В 34-та минута Тодор Неделев намери отлично, с пас от над 20 метра, Иван Стоянов. Нападателят не се поколеба и стреля от въздуха, но топката излетя далеч в аут.

В 34-та минута Венцислав Христов изскочи сам срещу Георги Георгиев, но вратарят на Ботев се намеси решаващо, чукна топката в крака на нападателя и тя излезе в аут.

ГОООЛ Николай Дюлгеров покачи резултата в полза на своя отбор в 38-та минута – 2:0!

Центриране от корнер в наказателното поле на Ботев, Дюлгеров засече топката с глава и я изпрати във вратата на Георги Георгиев.

ГОООЛ Мариян Огнянов направи резултата класически в 43-та минута – 3:0!

Нова ужасяваща грешка в защитата на Ботев (Пд) позволи на Нефтохимик да направи резултата класически още преди края на първата част. Цветомир Панов подари топката на Венци Христов, който финтира Георги Георгиев, но си затвори ъгъла и от аут линията центрира към Мариян Огнянов.След това Николай Дюлгеров стреля със задна ножица, а топката се спря в десния стълб на вратата на Ботев, а при добавката отблизо с глава Мариян Огнянов вкара за 3:0!

Втората част започна с хубав извеждащ пас на Тодор Неделев към Жоао Паоло, който изскочи сам срещу Янко Георгиев и стреля, но вратарят успя да спаси. Минута след това комична изява на Георги Георгиев подари топката на футболист на Нефтохимик. Домакините обаче пропуснаха да вкарат четвърти гол.

В 55-та минута отново Неделев центрира от фаул в наказателното поле на домакините. Там Кристиан Димитров стреля с глава, но над напречната греда в аут.

ГОООЛ Венцислав Христов направи резултата 4:0 в 61-та минута!

Нефтохимик продължи да бъде изключително ефективен пред гола. Мариян Огнянов с много хубав пас преодоля рехавата защита на Ботев (Пд) и намери Венцислав Христов Той от своя страна само насочи топката във вратата на Георгиев и покачи до 4:0 в полза на бургазлии.

В 75-та минута Мариян Огнянов стреля много силно от границата на наказателното поле на Ботев (Пд) право в долния десен ъгъл на Георгиев. Вратарят на “канарчетата” обаче следеше хода на топката и се изби в корнер.

В 78- минута защитникът на Нефтохимик Виктор Хомей стреля отблизо, но Стенио успя в последния момент да избие в корнер.

Стартови състави на двата отбора:

Нефтохимик: Янко Георгиев, Хомей Виктор, Ангел Грънчов, Яни Пехливанов, Михаел Орачев, Николай Дюлгеров, Любомир Божинов, Иван Вълчанов (Руменов 79′), Мариян Огнянов, Емануил Манев (Чипилов 86′), Венцислав Христов (Петков 82′)

Старши треньор: Христо Янев

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Цветомир Панов (Кристиян Добрев 45′), Кристиян Димитров, Радослав Терзиев, Крум Стоянов, Стенио, Серкан, ЯЯ Меледже (Атанас Ташолов 66′), Юсеин, Неделев (к), И. Стоянов, Пауло (Милко Георгиев 75′)

Старши треньор: Николай Киров

Главен съдия: Станислав Тодоров

Кадровите проблеми за Ботев (Пд) нямат край през тази есен – ще повляят ли те и при гостуването на Нефтохимик?