Ботев ПловдивФутбол

Стивън и Неделев пак са хората на головете за Ботев (Пд)

Ботев (Пд) постигна първа победа за новия сезон…

Тази вечер на Националния стадион “Васил Левски” момчетата на Николай Киров се добраха до дебютния си успех за новата кампания, след като свалиха с не много усилия съпротивата на Септември (Сф) след вда безответни гола – 0:2.

Първите два гола за пловдвичани през новия сезон бяха дело на Стивън Петков и Тодор Неделев. Първият намери вратата на съперника в 29-та минута след груба грешка на защитата на домакините. В ситуацията Петков открадна топката от Диаби и комбинира с Шопов, който му върна, а таранът на празна врата даде преднина на “жълто-черните”.

Голът на Неделев (64-та минута) дойде след хубаво подаване на Филипов отдясно. Крилото този път заложи на удар с по-слабия си ляв крак, което заблуди стража на домакините. В край на срещата Балтанов, Неделев и Кампос пропуснаха още няколко чисти възможности за гол, но ударите им така и не намериха целта.

В следващия кръг “канарчетата” приемат Етър (Велико Търново) на 3 август (петък) на стадиона в кв.Коматево. След два изиграни двубоя възпитаниците на Николай Киров събират актив от 3т., след загубата в първия кръг на шампионата от Левски в 0:1.

Срещата не предложи почти нищо интересно в първите си 20 минути, когато двата тима често грешаха около централния кръг на терена и не създаваха положения за своите атакуващи играчи в последната третина пред вратите на съперника.

В 25-та минута Неделев се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, на три-четири метра пред дъгата на наказателното поле. Топката прехвърли стената и излъга Галев, но прелетя над вратата на софиянци.

ГОООЛ Стивън Петков даде преднина на Ботев (Пд) в 29-та минута – 0:1!

Голяма грешка при изнасянето на Диаби позволи на Стивън да открадне топката в половината на софиянци. Таранът пусна към Шопов, който му върна пред Валентин Галев, а Петков на празна врата не сгреши и донесе аванса за гостите.

В 33-та минута Густаво направи силен пробив отляво в наказателното поле на домакините и центрира към точката на дузпата. Стивън прескочи кълбото, а там Балтанов стреля с левия крак. Галев обаче внимаваше и улови. 4 минути по-късно Неделев стреля от дистанция, но Тилев застана пред топката и изби в корнер.

Втората част започна силно за гостите, които бяха близо до това да удвоят преднината си. Неделев получи в наказателното поле и стреля с левия крак, но топката излетя високо. Три минути по-късно Балтанов се озова на идентична позиция, но силният му шут последва съдбата на този отпреди малко и излезе в аут.

Септември (Сф) отправи първия си точен удар в срещата в 53-та минута, когато Здравко Димитров си освободи пространство за изстрел пред наказателното поле на “канарчетата”, но силният му шут бе избит с плонж от Кайзер.

В 58-та минута пловдивчани отново бяха близо до гола! Силен пробив на Неделев отдясно, след което върна към Шопов, който от няколко метра стреля право във вратаря Галев.

ГОООЛ Тодор Неделев покачи за Ботев (Пд) с нов гол в 64-та минута – 0:2!

“Канарчетата” все пак се добраха до второ попадение след силните си последни минути на терена. Филипов центрира полувисоко към наказателното поле на “виолетовите”. Там Стивън пропусна топката, което заблуди Стоянов, а тя стигна до Неделев. Той вместо с по-силния си ляв крак, реши да стреля с десния. Това излъга Галев, който се хвърли в обратния ъгъл и остави левия си опразнен.

В 67-та минута, след продължително разиграване, Балтанов стреля с левия крак, но Галев хвана кълбото. Малко след това Петков също опита късмета си, но стражът на Септември (Сф) отново бе на място. В 75-та минута Галчев стреля от пряк свободен удар, но Кайзер в корнер.

В 82-та минута влезлият току-що Кампос стреля от далечна дистанция, но Галев се справи със силния шут на бразилеца. Малко след това Неделев центрира към Балтанов на втора греда, който обаче не успя да уцели вратата с глава и извади кълбото в аут.

Стартови състави на двата отбора:

Септември (Сф): Валентин Галев, Александру Бенга, Асен Чандъров, Георги Стоичков, Здравко Димитров, Иван Стоянов, Иван Тилев (Борис Галчев 62′), Крис Гади (Владимир Николов 73′), Матиеу Диаби, Мирослав Будинов, Фабиано Алвеш