Локомотив ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

Отборът на Локомотив Пловдив допусна нова загуба в “А” група днес от Черно море на стадион “Тича” във Варна. Старши треньорът на “смърфовете” Александър Станков заложи на интересен състав, като сред него личаха имената на Костадин Марков, Ангел Йошев и Дани Кики.

Срещата започна много активно за Локомотив. В 5-тата минута Мартин Камбуров навлезе опасно в наказателното поле на Черно море, но защитата на домакините се справи.

В 9-тата минута Окоро нахлу в наказателното поле на Локомотив, отправи удар, но той бе отразен от Господинов.

В 17-тата минута Живко Атанасов откри резултата. Домакините получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар. След центрирането на кълбото, Живко Атанасов надскочи всички и отправи удар, Бергонси протегна крак и топката се оплете в мрежата на Локомотив.

Две минути по-късно Марков фаулира в наказателното поле Бакари. Реферът показа бялата точка и Бакара се нагърби с изпълнението на дузпата, но след удара му топката се отби в горната греда.

В 24-тата минута дойде първият точен удар за Локомотив. Диего изпробва удара си от около 25 метра, но вратаря улови.

В 30-тата минута Михайл Венков направи сериозен пробив към наказателното поле на гостите. Играчът центрира остро топката, Данчо Господинов не се ориентира добре и вратата остана опразнена. Втори гол предотврати Илиадис, който изби кълбото в ъглов удар.

Три минути по-късно Бакари отправи удар от воле, Господинов показа страхотен рефлекс и успя да избие. Така на полувремето двата отбора се разделиха с преднина от един гол за домакините.

Втората част започна с леко предимство за “черно-белите”. Две минути след началото на второто полувреме, Камбуров изпълни по красив начин пряк свободен удар, но Китанов действа страхотно и изби топката. Няколко атаки след това последва нова възможност за Камбуров да изпълнява пряк свободен удар, но този път топката мина над вратата на “моряците”.

В 53-ата Домовчийски стреля от 26 метра и за щастие на Йордан Господинов тя се отби в горната му греда и излезе.

В следващите седем минути старши треньорът на “смърфовете” направи две смени, като Гади напусна на мястото на Мендес, а Йордан Тодоров на мястото на Марков.

Спас Делев направи добър пробив в 68-ата минута и стреля, но Венков сложи тялото си пред топката. В следващити минути Черно море бе по-дейният отбор на терена като на Господинов му се наложи да се намесва на два пъти.

В 81-ата минута момчетата на Георги Иванов – Гонзо поведоха с 2:0. След центриране от пряк свободен удар на Коконов, защитата на Локомотив отново действа неразчетено, Божилов отклони към Бакари, който се протегна и прекара топката над ръцете на плонжиралия Господинов.

В следващите минути до края вместо Локомотив да е отборът, който да търси гол, Черно море продължи с добрите си атаки, но не се стигна до нищо по-сериозно.

Така двубоят завърши с победа на домакините с 2:0 и Локомотив записа четвърта поредна загуба в “А” група.

Станков след загубата от Черно море: Престъпно съдийство, не знам феновете да ни бойкотират