Локомотив си тръгна едва с точка при гостуването си на аутсайдер

Новият старши треньор на Локомотив Пловдив Бруно Акрапович пропиля с лека ръка най-добрия си шанс за дебютна победа. В двубоя от 18-ия кръг срещу Витоша Бистрица – най-слабия тим от Първа лига – пловдивчани стигнаха само до 1:1 на Националния стадион „Васил Левски”. Срещата започна обещаващо, като и двете попадения паднаха в рамките на секунди и до 10-ата минута. След това обаче съперниците предложиха футболно хорър шоу, в което нивото падаше главоломно.

Бистричани могат да се порадват на 4-ата точка от своя актив, която идва в поредицата от мачове срещу Лудогорец (0:3) и Левски (0:0) преди това. Локомотив, ако не друго, поне прекъсна серията от 2 поредни поражения след назначаването на босненския специалист.

Срещата започна с хубав шут на Веселин Марчев в 6-та минута към вратата на Мишо Иванов. Стражът на домакините обаче се справи и улови.

ГОООЛ Ивайло Лазаров откри за Витоша в 9-та минута – 1:0!

Домакините поведоха в резултата, след като разиграха добре в центъра на терена. Цанков проби по дясното крило и извади добре топката към точката на дузпата, където бе Ивайло Лазров. Последният стреля от движение и матира Пиргов.

ГОООЛ Димо Бакалов изравни 10-та минута – 1:1!

Още в ответната атака Локомотив изравни, благодарение на Димо Бакалов. Нападателят се възползва от добро центриране на Марчев и с глава отбеляза във вратата на Иванов.

Последваха спокойни минути след вихреното начало на двубоя, в които двата отбора владеят топката, но не достигат до по-сериозни положения пред вратата на противника.

В 35-та минута Веселин Марчев нанесе добър удар с глава след центриране отдясно,но топката премина покрай страничния стълб на Михаил Иванов.

Две минути по-късно Райков нацели напречната греда с хубав удар от дистанция. При последвалия рикушет Дими Бакалов се засуети и не успя да довкара топката на празна врата.

До края на полувремето “смърфовете” владееха топката по-дълго и не оставиха шансове на Витоша да затрудни Илко Пирогов.

В 86-та минута “черно-белите” имах претенции за неотсъдена дузпа, които бяха неоснователни.

Бруно Акрапович предприеме първа смяна още в началото на втората част, след като включи в игра Дани Кики на мястото на Умарбаев.

В 60-та минута на двубоя Марчев отново игра с глава по подобие на една от ситуациите през първото полувреме, но отново не намери целта.

Темпото на мача значително поспадна през втората част на мача, а положения и пред двете врати липсват. Зачестиха нарушенията от страна на футболисти на Витоша, което сериозно накъса играта.

Седем минути преди края на мача футболистите на Бруно Акрапович не намират правилния път към вратата на Михаил Иванов. Най-активен за пловдивчани е Муса, който на няколко пъти центрира добре, но подаванията му не доведоха до нищо съществено.

Витоша (Бистица): Иванов, 3 Върбанов, 15 Мутафчийски, 24 Христозов, 18 Цанков, 6 Гьонов, 3 Узунов, 88 Лазаров, 45 Долапчиев, 17 Петров, 77 Пеев

Старши треньор: Костадион Ангелов

Локомотив (Пд): 1 Пиргов, 19 Велковски, 15 Везалов, 5 Георгиев, 25 Мухамед, 17 Траянов, 34 Банович, 7 Бакалов, 39 Умарбаев, 10 Марчев, 13 Райков

Резерви: 40 Мори Диао, 22 Пламен Николов, 49 Раян Фрикеше, 99 Aрхан Исуф, 9 Дани Кики, 11 Кхалед Аяри, 77 Дино Мартинович

Главен съдия: Петър Доровски

Акрапович зачеркна Пауло Серджо, две промени в групата на “смърфовете”