Ботев ПловдивНационалиФутбол

Тошко Неделев с асистенция при победата на България срещу Малта

България победи Малта с 2:1 и спечелия първия от трите си важни срещи за класиране на бараж за класиране на Мондиал 2014. Тодор Неделев и Веселин Минев започнаха двубоя като титуляри, като Неделев даде и асистенция за първия гол на нашите. Неделев игра до 67-та минута, когато беше заменен от Спас Делев, а Веселин Минев игра през всичките 90 минути.

В първите минути Малта натисна сериозно националитe, но все пак до попадение не се стигна. В 6-та минута Тодор Неделев центрира чудесно от фаул към Георги Миланов, който отправи удар с глава, но той премина в аут. Само 3 минути по-късно Тодор Неделев и Радослав Димитров направиха двойно подаване, Димитров опита да центрира, но топката влетя в мрежата на малтийците.

Малко по-късно Георги Миланов засече много хубав пас на Бодуров от центъра, но той излез в аут. В 15-та минута Фаила от фаул уцели гредата, след като Михайлов се намеси и успя да отклони топката в гредата. Малко след това Тошко Неделев проби и навлезе в пеналта, но защитникът на Малта Димех успя да избие в корнер центрирането на Неделев.

В 25-та минута Неделев отправи страхотен и силен удар от 25 метра, но Хабър успя да избие. Последва и удар на Миланов, но той беше неточен. В 43-та минута Ивелин Попов стреля с пета, но Хабър изби в корнер.

Второто полувреме започна с втора греда за Малта, след уда на Шембри. В 59-та минута Георги Миланов направи хубав пробив опита удар, вратарят Хабър изби, но топката попадна при Гъргоров, който на опразнената врата реализира за 2:0.

В 66-та минута Спас Делев замени направилия втори страхотен мач за националите Тодор Неделев. В 78-та минута Ерера и Вела направиха двойно и първия реализира и намали резултата 1:2.

България: Николай Михайлов, Радослав Димитров, Николай Бодуров, Иван Иванов, Веселин Минев, Светослав Дяков, Владимир Гаджев, Георги Миланов (Христо Златински 81), Тодор Неделев (Спас Делев 66), Емил Гъргоров (Димитър Рангелов 61), Ивелин Попов